Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. máj. 2023Ferdinand
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Zoo tabuľa
Zoo tabuľa
12.12.2021 15:28 Domov
Nový informačný systém pre zoo v Košiciach
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.12.2021 15:28 Domov

Nový informačný systém pre zoo v KošiciachKOŠICE - Zoologická záhrada v Košiciach spustila nový informačný systém. Ten by mal uľahčiť novým návštevníkom orientáciu v areáli.


Nový informačný systém vybudovali v rámci cezhraničného projektu s podporou eurofondov s rozpočtom 32 000 eur. Hlavnou myšlienku projektu bolo skvalitnenie služieb pre návštevníkov. "Hlavným výstupom je nový informačný systém. Ten pozostáva z troch informačných tabúľ s maľovanou mapou areálu, ôsmich rozcestníkov – stĺpov s orientačnými smerovkami v tvare šípok, na ktorých sa nachádzajú piktogramy zrozumiteľné aj pre cudzincov. Na informačných tabuliach sa nachádzajú názvy zvierat v troch jazykoch – slovenčine, maďarčine a v angličtine," uviedol jeden z realizátorov projektu Patrik Pastorek.

 

 

Informačný systém zároveň vznikol v účelovej budove zoo na Mojmírovej ulici v Košiciach v pripravovanom Zoo Dome. Umiestnených je päť vzdelávacích tabúľ, tri informačné tabule, menovky pre zvieratá, označenie miestností a ukazovatele smeru. Vzdelávacie tabule informujú o ochrane druhov, zoogeografických oblastiach, sústave Natura 2000 či biológii obojživelníkov a plazov.

 

 

"Spracovanie tabúľ bolo poňaté inovatívne, aby boli čo najzaujímavejšie pre detského návštevníka. Vďaka projektu bude môcť košická zoo v tamojších priestoroch prezentovať vzdelávacie programy prostredníctvom moderných technológií," uviedla Eva Malešová z košickej zoo. Projekt s názvom Zoologické záhrady – bez hraníc realizovali v rámci programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika - Maďarsko. Partnerom bola Zoo Nyíregyháza.

 

Možno vás zaujme: Zrušenie DinoParku v ZOO Bratislava nespôsobilo pokles návštevnostireklama


Zdroj: TASR/ Netky Johny Domanský

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok