Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. dec. 2021Barbora
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Branislav Gröhling, minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.
Branislav Gröhling, minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.
01.03.2021 18:04 Domov
Minister Gröhling sa vyjadril, že škôlky a prvý stupeň ZŠ zostanú otvorené aj pre deti rodičov bez homeofficu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.03.2021 18:04 Domov

Minister Gröhling sa vyjadril, že škôlky a prvý stupeň ZŠ zostanú otvorené aj pre deti rodičov bez homeofficuBRATISLAVA - Materské školy a prvý stupeň základných škôl (ZŠ) budú otvorené pre deti rodičov z kritickej infraštruktúry a tých, ktorí musia pracovať na pracovisku. Uviedol to dnes vo video-vyjadrení minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) v súvislosti s aktuálnymi opatreniami týkajúcimi sa škôl.


Opatrenia vyplývajú z rokovania vlády, ktoré sa uskutočnilo v nedeľu 28. februára. Gröhling dodal, že rodičia, ktorých sa to týka, budú môcť nájsť potrebné potvrdenie v rozhodnutí ministra, ktoré zverejní rezort na svojej webovej stránke. Tlačivo od ministerstva školstva zákonný zástupca vypíše a odovzdá škole.

 

 

Koľko detí navštevuje škôlky a prvý stupeň ZŠ? 

Minister poprel aj fámy o otvorení všetkých materských a základných škôl, a to vrátane druhého stupňa ZŠ. Priblížil, že počet detí, ktoré sa dnes prezenčne vyučovali v materských školách, je okolo 50-tisíc. Ide teda o 28 % detí, ktoré navštevujú materské školy. V prípade prvého stupňa ZŠ išlo dnes o 110-tisíc detí, čo je menej ako 50 % všetkých detí.

"Z toho vyplýva, že materské školy a základné školy prvého stupňa navštevujú prioritne deti práve aj týchto rodičov, ktorí nemajú iný spôsob, ako vykonávať svoje zamestnanie," vysvetlil. Podotkol, že je výrazný predpoklad, že tieto čísla budú, pravdepodobne, mierne klesať, keďže školy budú od rodičov vyžadovať potvrdenie. Školy by však mali ostať v tom istom režime, v akom fungujú doteraz.

 

 

U koho sa vyžaduje negatívny COVID-19 test 

Naďalej tiež platí, že jeden z rodičov sa musí preukázať negatívnym testom na ochorenie COVID-19, nie starším ako sedem dní. Negatívny test musí mať aj žiak vo veku od druhého stupňa vyššie. Ide o žiakov, ktorí sa v škole stretávajú v skupine po päť s učiteľom, a to z dôvodu, že sa nemôžu učiť dištančne online. Negatívnym testom sa majú naďalej preukazovať aj študenti stredných zdravotníckych škôl a žiaci končiacich ročníkov stredných škôl.

 

 

Pokiaľ sa nedajú testovať
Gröhling dodal, že sa ponecháva možnosť ostať doma, ak sa nepretestuje zákonný zástupca či žiak, ktorý potrebuje negatívny test. "Žiak sa po nenastúpení vzdeláva dištančne, alebo má ospravedlnenú absenciu a rodičia túto možnosť môžu reálne využiť," povedal.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok