LM: Barcelona zdolala City suverénne 4:0, hetrik Messiho

NETKY.SK • 20 Október 2016, 07:40 • 2 min

BRATISLAVA - Futbalisti FC Barcelona zdolali v stredajšom domácom stretnutí 3. kola C-skupiny Ligy majstrov 2016/2017 Manchester City jasne 4:0. Lionel Messi otvoril v skóre v 17. minúte a po vyše hodine hry pridal aj ďalšie dva góly a skompletizoval tak hetrik. Neymar v závere zveľadil triumf úradujúceho španielskeho šampióna, keď napravil svoje predchádzajúce zaváhanie z bieleho bodu.

Hostia od 53. minúty dohrávali bez vylúčeného brankára Claudia Brava, Katalánci už v prvom polčase prišli o dvojicu zranených obrancov Jordiho Albu a Gerarda Piqueho. Toho vystriedal Jeremy Mathieu, ktorý však po prestávke v rozmedzí dvoch minút videl dve žlté karty a rovnako sa predčasne porúčal z ihriska. V druhom zápase "céčka" zvíťazila Borussia Mönchengladbach na trávniku Celticu Glasgow 2:0, mladý Slovák László Bénes nefiguroval v nominácii nemeckého mužstva.

SSC Neapol nečakane prehral v B-skupine na vlastnom štadióne s Besiktasom Istanbul 2:3. Lorenzo Insigne na začiatku druhej štyridsaťpäťminútovky nezužitkoval možnosť pokutového kopu na vyrovnanie na 2:2, z rovnakej štandardnej situácie sa to v 69. minúte síce podarilo Manolovi Gabbiadinimu, ale v 86. minúte rozhodol o triumfe hostí svojím druhým zásahom Vincent Aboubakar. Slovenský reprezentant Marek Hamšík absolvoval celý súboj. V "béčku" ešte Benfica Lisabon triumfovala nad Dynamom Kyjev 2:0.

V A-skupine uspel v Paríži miestny klub St. Germain nad FC Bazilej 3:0 a Arsenal Londýn doma rozstrieľal Ludogorec Razgrad 6:0. Hetrikom sa v drese Arsenalu zaskvel Mesut Özil. V D-skupine si Bayern Mníchov poradil s PSV Eindhoven 4:1 a Atletico Madrid uspelo v Rostove najtesnejším rozdielom 1:0.

3. kolo skupinovej fázy LM 2016/2017 - streda - sumáre:

A-skupina:

Paríž St. Germain - FC Bazilej 3:0 (1:0)

Góly: 40. Di Maria, 62. Moura, 90.+3 Cavani (z 11 m). Rozhodoval: Aytekin (Nem.)

Arsenal Londýn - Ludogorec Razgrad 6:0 (2:0)

Góly: 56., 83. a 87. Özil, 12. Sanchez, 42. Walcott, 46. Oxlade-Chamberlain. Rozhodoval: Dias (Portug.)

tabuľka A-skupiny:

1. Arsenal Londýn 3 2 1 0 9:1 7

2. Paríž St. Germain 3 2 1 0 7:2 7

3. FC Bazilej 3 0 1 2 1:6 1

4. Ludogorec Razgrad 3 0 1 2 2:10 1

B-skupina:

SSC Neapol - Besiktas Istanbul 2:3 (1:2)

Góly: 30. Mertens, 69. Gabbiadini (z 11 m) - 38. a 87. Aboubakar, 13. Correia. Rozhodoval: Karasev (Rus.)

/Marek Hamšík (Neapol) odohral celé stretnutie/

Dynamo Kyjev - Benfica Lisabon 0:2 (0:1)

Góly: 9. Salvio (z 11 m), 55. Cervi. Rozhodoval: Fernandez Borbalan (Šp.)

tabuľka B-skupiny:

1. SSC Neapol 3 2 0 1 8:6 6

2. Besiktas Istanbul 3 1 2 0 5:4 5

3. Benfica Lisabon 3 1 1 1 5:5 4

4. Dynamo Kyjev 3 0 1 2 2:5 1

C-skupina:

Celtic Glasgow - Borussia Mönchengladbach 0:2 (0:0)

Góly: 57. Stindl, 77. Hahn. Rozhodoval: Sidiropoulos (Gréc.)

/László Bénes (Mönchengladbach) nefiguroval v zápise o stretnutí/

FC Barcelona - Manchester City 4:0 (1:0)

Góly: 17., 61. a 69. Messi, 89. Neymar. ČK: 73. Mathieu po 2. ŽK - 53. Bravo. Rozhodoval: Mažič (Srb.)

tabuľka C-skupiny:

1. FC Barcelona 3 3 0 0 13:1 9

2. Manchester City 3 1 1 1 7:7 4

3. Mönchengladbach 3 1 0 2 3:6 3

4. Celtic Glasgow 3 0 1 2 3:12 1

D-skupina:

Bayern Mníchov - PSV Eindhoven 4:1 (2:1)

Góly: 13. Müller, 21. Kimmich, 59. Lewandowski, 84. Robben - 41. Narsingh. Rozhodoval: Collum (Škót.)

FK Rostov - Atletico Madrid 0:1 (0:0)

Gól: 62. Carrasco. Rozhodoval: Orsato (Tal.)