Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. sep. 2021Konštantín
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Mimoriadna správa
Mimoriadna správa
26.04.2021 18:45 Domov
Konečne je povolené konanie niektorých športových podujatí aj s publikom!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.04.2021 18:45 Domov

Konečne je povolené konanie niektorých športových podujatí aj s publikom!BRATISLAVA - Úrad verejného zdravotníctva SR povolil od utorka 27. apríla konanie hromadných podujatí v prípade profesionálnych súťaží vo vybraných športoch aj s prítomnosťou obecenstva.


Zmeny v športových podujatiach sa týkajú hokejovej Tipos extraligy, Ice Hockey League a Slovenskej hokejovej ligy, futbalovej Fortuna Ligy a II. futbalovej ligy. Taktiež aj Slovnaft Handball Extraligy, MOL Ligy, volejbalovej Extraligy muži a Extraligy ženy a Slovenskej basketbalovej ligy a ženskej basketbalovej Extraligy. Ostatné športové podujatia bude nutné naďalej organizovať bez obecenstva. 

 

Organizátori budú musieť dodržať niekoľko podmienok. Patrí sem napríklad povinnosť ohlásiť konanie podujatia najneskôr 48 hodín pred jeho začiatkom príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva a uviesť presné miesto a čas konania. Počet divákov na podujatí tiež nesmie prekročiť 25 percent celkovej kapacity na sedenie, zároveň počet divákov môže byť maximálne dvetisíc v exteriéri a tisíc v interiéri, pričom organizátor musí vedieť preukázať počet prítomných osôb.

 

Súvisiaci článok: Núdzový stav bol dnes predĺžený o ďalších 30 dní


Na podujatí sa budú môcť zúčastniť len diváci s negatívnym výsledkom PCR alebo LAMP testu nie starším ako 36 hodín a zároveň antigénovým testom nie starším ako 12 hodín. Organizátor musí viesť evidenciu divákov, a to meno, priezvisko, dátum narodenia, adresa trvalého pobytu a telefonický kontakt. Po uplynutí 30 dní je povinný tieto údaje zničiť. Organizátor je povinný zabezpečiť prítomnosť divákov len z domáceho tímu, pričom musia sedieť v každom druhom rade. Pri príchode a odchode musia diváci dodržiavať dvojmetrové odstupy s výnimkou členov spoločnej domácnosti. Po celý čas podujatia je potrebné mať prekryté horné dýchacie cesty respirátorom a zároveň nie je dovolené konzumovať jedlá ani nápoje.

„Našim spoločným cieľom je overiť si v praxi efektivitu nastavených podmienok a použitia rôznych druhov testov vo vzťahu k riziku šírenia COVID-19 na hromadných podujatiach. Uvedené bude vyhodnocované v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied,“ uviedol Úrad verejného zdravotníctva.

 

Mohlo by vás zaujímať: UFC už o pár dní privíta fanúšikov. Bude vypredané!reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  NetkyNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok