KHL: Slovan Bratislava prehral s Astanou vysoko 2:6

NETKY.SK • 18 November 2013, 07:09 • 2 min

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v nedeľňajšom zápase KHL na ľade Slovnaft arény s Barysom Astana vysoko 2:6 a nepredĺžili tak víťaznú sériu na tri stretnutia.

Zverenci trénera Rostislava Čadu odohrali s favoritom vyrovnané dve tretiny, keď dvakrát odpovedali na súperov náskok a do šatní išli za tesného stavu 2:3. O šancu na výhru však prišli hneď v úvode tretieho dejstva, keď pre nedôrazné bránenie inkasovali dvakrát v rozpätí necelých 50 sekúnd. V 52. minúte pridal Boyd aj šiesty gól hostí.

"Belasí" uzavrú tretí blok domácich zápasov v utorok 19. novembra duelom s Avangardom Omsk. Potom ich čaká štvorzápasový trip na súperových klziskách.

Slovan Bratislava - Barys Astana 2:6 (1:2, 1:1, 0:3)

Góly: 8. Netík (Šťastný, Bakoš), 27. Netík (Bartovič) - 7. Starčenko (Antropov, Blochin), 20. Dawes, 29. Rudenko (Antropov, Starčenko), 44. Litvinenko (Antropov, Starčenko), 45. Starčenko, 52. Boyd (Bochenski). Rozhodcovia: Beljajev, Olenin - Micheľ, Šichanov, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané)

Slovan Bratislava: Janus - Škoula, Sersen, Sigalet, Kutlák, Štajnoch, Mojžíš - Miklík, Bližňák, Vondrka - Bartovič, J. Mikúš, Netík - Kukumberg, Ölvecký, Hudáček - Daňo, Šťastný, Bakoš

Barys Astana: Jeremejev - Lundin, Barker, Savčenko, Litvinenko, Semionov, Blochin, Grebenščikov - Bochenski, Boyd, Dawes - Starčenko, Antropov, Rudenko - Romanov, Upper, Žajlauov - Rachmanov, Poliščuk, Paňšin

Prvú gólovú príležitosť si vypracovali hostia vo vlastnom oslabení, keď Sersen nezachytil puk na modrej a Bochenski sa rútil sám na bránku, Janusa však neprekonal. Slovan mal počas presilovky zopár dobrých šancí, ale gólman hostí Jeremejev odolal. V 7. minúte sa zopakovala situácia z úvodu, keď domácim obrancom unikol Starčenko, no Janus tentoraz gólu nezabránil - 0:1. Slovan dokázal okamžite odpovedať. Bakoš posunul do prečíslenia Šťastného, ten prihral voľnému Netíkovi, ktorý zakončil do odkrytej časti bránky - 1:1. V 10. minúte mohol pridať druhý gól "belasých" opäť Netík, ale Jeremejev výborne zasiahol. Aj v ďalšom priebehu sa hral rýchly ofenzívny hokej s množstvom šancí na oboch stranách. V poslednej minúte tretiny sa opäť presadili hostia, keď Dawes upravil na 1:2.

V 24. minúte mal na hokejke vyrovnanie Vondrka, ale trafil len bočnú sieť Jeremejevovej bránky. Domáci fanúšikovia sa dočkali už o tri minúty neskôr, keď počas presilovky napriahol z pravého kruhu Netík a jeho tvrdá strela skončila v sieti - 2:2. Vyrovnaný stav však vydržal len dve minúty, keď sa hostia opäť ujali vedenia. Hráči Slovana nedokázali odpáliť puk z tretiny, ten sa dostal k voľnému Starčenkovi, ktorý prestrelil Janusa - 2:3. V ďalších minútach tempo trochu upadlo a chýbali aj vyložené šance. Tie prišli až v závere tretiny počas ďalšej presilovky domácich, no bez gólového úspechu.

Barys zlomil vyrovnaný zápas v úvode tretieho dejstva, keď dokázal za necelých 50 sekúnd dvakrát potrestať slabý dôraz domácej obrany. Hostia sa presadili najprv počas presilovky, Janus síce prvý pokus Antropova vyrazil, no nepomohli mu spoluhráči a Litvinenko dorazil puk do prázdnej bránky. V 46. minúte bolo už 2:5, keď Starčenko prekorčuľoval celé klzisko a jeho strela pomedzi dvoch obrancov si našla cestu do siete. Slovan vzadu chyboval aj ďalej a Astana pridal ďalší gól. V 52. minúte sa pred bránkou presadil nikým nekrytý Boyd - 2:6. O siedmeho zachránila domácich žŕdka.

Hlasy po zápase:

Rostislav Čada, tréner Slovana: "V prvých dvoch tretinách sme vďaka bojovnosti a nasadeniu držali krok s veľmi dobre ofenzívne hrajúcim súperom. Bohužiaľ, v poslednej sa prejavila veľká spotreba síl v posledných dvoch dueloch, ktoré sme vyhrali. Súper bol agresívnejší a dôraznejší, ako v obrane, tak aj v útoku, tretinu vyhral 3:0 a tým aj celý zápas. Chcem sa poďakovať divákom za podporu zvlášť v závere, keď sa nám nedarilo."

Tomáš Netík, autor oboch gólov Slovana: "Bol to klasický zápas, keď vám to tam napadá. Kľúčový bol gól na 2:4, ktorý sme dostali z presilovky, ten bol pre nás konečnou. Hrali sme dva zápasy doma, keď sme inkasovali jeden-dva góly, dnes to bolo 2:2 a lusknutím prstov zrazu 2:6. Výsledok je hrozivý, aj keď na druhú stranu je jedno, či prehráte 1:2 alebo 2:6."

Ari-Pekka Selin, tréner Astany: "Slovan v prvej tretine veľmi tlačil, nás podržal brankár Jeremejev, ktorý chytal výborne a predviedol niekoľko dôležitých zákrokov. Druhá tretina sa hrala vo veľmi dobrom tempe a atmosfére. V tretej sme hrali šikovne a som hrdý na odhodlanie našich hráčov. Som veľmi rád, že sme vyhrali."

KHL: J. Janus: Snažíme sa myslieť pozitívne, v kabíne i na ľade

KHL: M. Vondrka: Sme v polovici sezóny, nevzdávame sa

KHL: J. Janus: My sme si robili šance, Astana dávala góly