KHL: Slováci výrazne prispeli k triumfu HC Lev, Staňa opäť žiaril

NETKY.SK • 2 Október 2012, 07:00 • 2 min

Hokejisti HC Lev Praha po dvoch prehrách opäť naplno bodovali v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), keď na ľade Jekaterinburgu vyhrali 5:3. Pod triumf sa gólmi podpísali Juraj Mikúš,Tomáš Surový i Juraj Mikuš, asistenciou aj Marcel Hossa.

Najlepší brankár uplynulého týždňa v KHL Rastislav Staňa z CSKA Moskva potvrdil fazónu aj v šlágri na štadióne Metallurgu Magnitogorsk, keď sa prezentoval 28 úspešnými zákrokmi a pomohol svojmu tímu k víťazstvu 2:1 po nájazdoch.

Slovenský obranca Dominik Graňák dvakrát gólovo spolupracoval s hviezdou NHL Alexandrom Ovečkinom a zrodil sa z toho triumf Dinama Moskva nad Neftechimikom Nižnekamsk 5:1. Graňák si pripísal víťazný zásah a v tretej tretine Ovečkinovi prihral na štvrtý gól domácich.

Avangard Omsk vyhral nad Sibirom Novosibirsk 2:1 gólom Taratuchina sekundu pred koncom predĺženia. V drese domácich patril k najaktívnejším hráčom slovenský útočník Tomás Záborský, ani jedna z jeho šiestich striel ale za chrbátom gólmana Jeffa Glassa neskončila.

Výsledky:

Avangard Omsk - Sibir Novosibirsk 2:1 pp (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 9. Frolov, 65. Taratuchin - 34. Krivonožkin

Avtomobilist Jekaterinburg - Lev Praha 3:5 (2:1, 0:2, 1:1)

Góly: 6. Simakov, 19. Gimatov z tr. str., 52. Sokolov (MEZEI) - 9. J. MIKÚŠ (HOSSA), 21. Christensen, 38. SUROVÝ, 47. J. MIKUŠ, 60. Christensen

Barys Astana - Amur Chabarovsk 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 16. Hutchinson, 35. Dawes, 53. Puškariov - 20. Petružálek

Jugra Chanty-Mansijsk - Metallurg Novokuzneck 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)

Góly: 11. Magogin, 18. Skorochodov, 52. Demagin, 60. But - 4. Bumagin, 40. Arzamascev, 50. Megalinskij

Metallurg Magnitogorsk - CSKA Moskva 1:2 pp a sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 31. Kuľjomin - 2. Žarkov, rozh. nájazd I. Radulov

SKA Petrohrad - Bars Kazaň 5:2 (1:1, 4:0, 0:1)

Góly: 6. Tichonov, 25. Dallman, 34. Thoresen, 35. Tarasenko, 37. Tarasenko - 10. Obuchov, 49. Pesonen

Dinamo Moskva - Neftechimik Nižnekamsk 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Góly: 10. Tolpeko, 16. GRAŇÁK, 39. Gynge, 50. Ovečkin (GRAŇÁK), 58. Volkov - 56. Berezin

Dinamo Riga - Salavat Ufa 2:3 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 5. Giroux, 55. Szczechura - 18. Pankov, 35. Pankov, 63. Mirnov