2. jún. 2020Xénia
Hokejisti Barys Astana
01.02.2017 16:55 Šport
KHL: Jokerit zvíťazil v Astane, pred Slovanom vedie už o päť bodov

MOSKVA - Fínsky klub Jokerit Helsinki urobil dôležitý krok k play-off Kontinentálnej hokejovej ligy, keď v stredajšom stretnutí na ľade Barysu Astana zvíťazil 2:0.

"Žolíci" majú na 8. priečke pred desiatym bratislavským Slovanom už 5-bodový náskok (85, resp. 80) pri zhodnom počte odohraných zápasov - obaja 56, teda štyri do konca. Deviate Soči je po 54 dueloch na 80 bodoch, takže stále má šancu predstaviť sa vo vyraďovacích bojoch o Gagarinov pohár.

Avtomobilist Jekaterinburg podľahol Dinamu Minsk 2:3, prehru domáceho tímu už iba zmiernil v čase 59:48 svojím presilovkovým gólom slovenský obranca Michal Čajkovský.

Druhý tím Západnej konferencie CSKA Moskva prehral na ľade Traktora Čeľabinsk 3:4, hoci ešte po druhej tretine viedol 2:1. Jeho zaváhanie využil vedúci SKA Petrohrad, ktorý triumfoval na klzisku Salavatu Julajev Ufa 3:1 vďaka hetriku Vadima Šipačova. Na čele tabuľky má tak pred CSKA už päťbodový náskok.

KHL - streda:

Barys Astana - Jokerit Helsinki 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 41. Jormakka, 51. Niemi

Avtomobilist Jekaterinburg – Dinamo Minsk 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Góly: 24. Česalin, 60. ČAJKOVSKÝ – 29. Palushaj, 33. Materuchin, 59. Pavlovič

Jugra Chanty-Mansijsk – Dinamo Riga 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Góly: 33. Ankudinov, 36. Alexejev – 24. Darzinš

Metallurg Magnitogorsk – Severstaľ Čerepovec 6:4 (2:0, 4:3, 0:1)

Góly: 32. a 39. Mozjakin, 6. Lee, 19. Dm. Kazionov, 21. Filippi, 29. Osala – 25. Mazur, 34. Wilson, 37. Truňov, 53. Lapin

Traktor Čeľabinsk – CSKA Moskva 4:3 (0:0, 1:2, 3:1)

Góly: 45. a 47. Szczechura, 27. Kručinin, 57. Novotný – 25. Kugryšev, 36. Petrov, 46. Popov

Salavat Julajev Ufa – SKA Petrohrad 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Góly: 46. Lisin – 21., 32. a 51. Šipačov

Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR