Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. nov. 2022Ondrej
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
04.10.2022 14:00 Zaujímavosti
Keď na správaní mužov uvidíte tieto príznaky, zvýšte pozornosť. Netreba nič podceňovať!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.10.2022 14:00 Zaujímavosti

Keď na správaní mužov uvidíte tieto príznaky, zvýšte pozornosť. Netreba nič podceňovať!Muži sú vo všeobecnosti vnímaní ako silnejší, ako odolnejší, ako menej precitlivení. Ešte aj teraz, hoci sú roky iné a aj atmosféra je od tej minulej oveľa slobodnejšia, nie je celkom prirodzené, ak vidíme mužské slzy, ak počujeme, že i muž má problém, o ktorom sme sami seba presvedčili, že je skôr spätý s jemnejším pohlavím.


Či chceme alebo nie, či súhlasíme alebo nie, je to priveľká zodpovednosťť kladená na mužov, aby neboli takí či onakí a potom, i z takýchto dôvodov, je ťažké v spoločnosti pripustiť, že i oni môžu trpieť niečím takým, ako je porucha príjmu potravy.

 

Je to iné

 

Mentálna anorexia, bulímia či porucha nadmerného príjmu potravy, sa v mužskom svete nachádzajú častejšie, než by sme si mysleli. Na rozdiel od žien, pri ktorých sme si tak akosi zvykli, dokonca sa nad tým ani nepozastavíme, že chcú byť krásne, že snaha udržať si telo v takom stave, aby bolo viditeľne zdravé i pôvabné, sa končieva posadnutosťou, sú muži a ich nešťastia zo zovňajšku utajované. Pravdou je, že sa hanbia, že sa nepriznávajú, že by o tom len tak hocikomu nepovedali a nezdôverili sa, vďaka čomu je potom oveľa zložitejšie diagnostikovať ich. A keď nie je správne pomenovaná diagnóza, potom ani liečenie nemôže byť pravé, potom ani cesta za uzdravením nie je rovná.

 

Príznaky

 

Je pravdepodobné, že muž trpí poruchou príjmu potravy, ak prehnane športuje, a síce sa naje a ani nezvracia, ani zďaleka sa však nenasýti toľko, aby to bolo vyhovujúce vzhľadom na predošlý fyzický výkon.

 

Muž, ktorý v tichosti bojuje, máva náladu ako na hojdačke, priveľa hltá tabletky, ktoré mu majú utlmiť bolesť, nemôže sa pochváliť ktovieakou energiou, jeho srdcový tep je veľmi nízky a ťažko znáša, ak sa jediný tréning vynechá. Je odhodlaný cvičiť napriek všetkému a všetkým, a neprekáža mu ani, keď je zranený, ani obrovské bolesti ho nepresvedčia, aby si odpočinul. Je natoľko zaslepený, že aktivite tela dáva prednosť, nedbá o spoločenské vyžitie či napredovanie v rámci intímnych vzťahov.

 

 

Strach

 

Na príčine, prečo muži poznajú, aké to je zaujímať sa o vzhľad tak, až je to na zbláznenie, je strach. Od narodenia sú vychovávaní aj povzbudzovaní, aby rástli v udatnosti, aby neukazovali zraniteľnosť, aby boli oni tí, čo ochránia zraniteľných. A keďže sa boja bezmocnosti priam tak, až je to nezvládnuteľné, nasadajú na kolotoč a krútia sa v ňom dovtedy, kým im nie je daná odborná rada a kým sa nepodujmú vyskúšať slobodu.

 

Nie je to hanba

 

Smutnou skutočnosťou je, že nielen muži sa ostýchajú, ale aj ich rodiny, najbližší ustupujú a mlčia, len aby nevyšli na posmech, len aby sa neklebetilo. Nie je však dôvod hanbiť sa, lebo duša každého je krehká, a aby sa nerozbila celkom, je nutné čosi urobiť. Vykročiť a prehovoriť. Pomenovať veci priamo.reklama


reklama


Zdroj: Netky Michaela MihokováNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok