Kanada uštedrila Nórsku sedem gólov

NETKY.SK • 8 Máj 2013, 07:39 • 2 min

ŠTOKHOLM - Kanadská hokejová reprezentácia bez väčších problémov získala ďalšie tri body do tabuľky štokholmskej základnej skupiny na 77. majstrovstvách sveta, keď v utorok večer zdolala výber Nórska vysoko 7:1.

Výber krajiny "javorového listu" rozhodol o svojom triumfe už v I. tretine, keď sa do streleckej listiny postupne zapísali Ladd, Skinner, Duchene a C. Giroux. Piaty gól Kanady pridal v druhej dvadsaťminútovke T. Hall, Nóri v 31. min dosiahli čestný úspech v podobe presného zásahu K A. Olimba. Výsledok v záverečnej tretine prikrášlili Stamkos a svojim druhým gólom v zápase T. Hall. Kanaďania sa v tabuľke štokholmskej skupiny posunuli na druhé miesto pred ich utorkového súpera.

Výsledok - utorok:
Kanada - Nórsko 7:1 (4:0, 1:1, 2:0)
Góly: 5. Ladd (Stamkos), 14. Skinner (Stamkos), 17. Duchene (Eberle, Robidas), 19. C. Giroux (Schultz, Stamkos), 23. T. Hall (Eberle), 45. Stamkos (C. Giroux, Brodie), 53. T. Hall (Duchene, R. O'Reilly) - 31. K A. Olimb (Bastiansen, M. Olimb)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Brüggemann (Nem.), Bulanov (Rus.) - Dahmen (Švéd.), Schrader (Nem.), 3678 divákov

8. Slovinsko 3 0 0 1 2 6:10 1

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.