Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
10. jún. 2023Margaréta
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
21.03.2023 07:00 Domov
Justičná akadémia by mohla vzdelávať širší okruh osôb v justícii
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.03.2023 07:00 Domov

Justičná akadémia by mohla vzdelávať širší okruh osôb v justícii



Bratislava - Ministerstvo vnútra (MV) SR plánuje rozšíriť okruh osôb v justícii, ktorých vzdelávanie bude zabezpečovať Justičná akadémia SR. Vytvoriť chce aj podmienky pre skvalitnenie prípravy uchádzačov o funkciu sudcu a prokurátora, vrátane odbornej justičnej skúšky. Vyplýva to z predbežnej informácie k pripravovanej novele zákona o Justičnej akadémii.


"V nadväznosti na zásadné zmeny včinnosti a organizácii súdnictva v ostatných rokoch, ktorých cieľom je špecializácia justície, je dôvodné primerane upraviť obsah, metodiku aorganizáciu vzdelávania upraveného predmetným zákonom s osobitným zreteľom na zriadenie správnych súdov," vysvetlil rezort .Novelou chce upraviť aj zloženie a štruktúru orgánov Justičnej akadémie tak, aby jej činnosť zodpovedala väčšej miere špecializácie súdnictva. Zároveň plánuje otvoriť výberové konanie na funkciu riaditeľa akadémie pre vhodných uchádzačov z akademickej obce a výberovú komisiu rozšíriť aj o zástupcu občianskej spoločnosti. Súčasne navrhuje posilniť aktívnu účasť, zainteresovanosť, účinný vplyv i zodpovednosť odborných kolégií vyšších súdov na príprave a uskutočňovaní plánov vzdelávania podľa aktuálnych potrieb praxe. "Platná právna úprava vzdelávania v rezorte ministerstva spravodlivosti a prokuratúre už neumožňuje pružné reagovanie na zmeny v organizácii a špecializácii súdnictva a na potreby súdnej a prokurátorskej praxe," zhodnotil rezort. Praxou boli podľa neho identifikované viaceré nedostatky právnej úpravy, ktoré je potrebné napraviť. Pripomienkové konanie k novele zákona o Justičnej akadémii by sa mohlo začať v marci až apríli.



reklama


Zdroj: TASR/ KB Netky

Foto:  ilustračné foto



Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok