Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. jan. 2021Vincent
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Môže to pokojne prebehnúť aj vďaka telefónnemu hovoru a celkom obyčajnému rozhovoru.
Môže to pokojne prebehnúť aj vďaka telefónnemu hovoru a celkom obyčajnému rozhovoru.
23.11.2020 07:15 Zaujímavosti
Jeden malý telefonát môže zmierniť tisíc veľkých bolestí
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.11.2020 07:15 Zaujímavosti

Jeden malý telefonát môže zmierniť tisíc veľkých bolestíKeby sa hovor neuskutočnil, neovplyvnilo by to síce celý svet, ale najmenej jeden ľudský život by sa zmenil.


Väčšinou si človek zmenu predstavuje ako niečo, čo sa udeje veľkolepo, možno až slávnostne. Často to však býva maličkosť, ktorú je spočiatku ťažké spozorovať.

 

 

Je to jednoduché
Môže to pokojne prebehnúť aj vďaka telefónnemu hovoru a celkom obyčajnému rozhovoru. Otázka, odpoveď, počúvanie a opäť otázka - je to také jednoduché a tak málo docenené.
Aj najväčší problém sa zmenší, keď je niekto ochotný odkrojiť z neho podarovaným časom alebo múdrou radou. A niekedy dokonca stačí aj úplné ticho.
 

Plač
V sobotu ráno sa zobudila s dobrou náladou. Bola ochotná nenechať sa ničím roztrpčiť, deň je dar od Boha a ona to dobre vedela. Keď sa však priblížil podvečer a čas na hodinách ukázal 16.00, celá jej bytosť sa otriasla žiaľom. Jedna z najbližších priateliek, aké kedy mala, podľahla chorobe a navždy opustila zem.

 

 

Bezcieľne sedela na posteli, plakala a krútila hlavou. Také niečo predsa nie je možné, nemohla zomrieť. Správu napísala ďalšej vernej priateľke, prsty ju boleli od toľkého smútku. Ihneď jej zazvonil

telefón.

 

"Je mi to nesmierne ľúto," zašepkala jej priateľka. Ona nepovedala nič, len hlasno vzlykala.
Jej plač bol sprevádzaný chlácholivými slovami a ona cítila, že nie je opustená. Smútila síce aj potom, ale uvedomovala si, že Boh jej posiela liek v podobe ľudskej blízkosti. Keď to potrebovala, našiel sa niekto, kto počúval aj jej bolesť.
 

 

Takto to nepôjde
Žene zazvonil mobilný telefón. Zdvihla a na druhom konci sa ozvala jej známa. Začal sa obyčajný rozhovor, ktorý sa skončil neobyčajne.


Známa sa jej vyžalovala, manžel sa správa agresívne a má strach, či sa nedopustí niečoho horšieho. Žena mala otvorené vnímanie, pochopila, kedy je čas na ticho a kedy je treba vliať povzbudenie. Nakoniec sa minimalizovala pochybnosť a známa získala istotu, že jej niekto porozumel a jej situácia nie je beznádejná.

 


Je to zlé
"Moja sestra je na ARE, nevyzerá to dobre. Ten koronavírus znáša zle," povedala zúfalá žena do telefónu. Jej poslucháčka si na ňu našla čas a aj napriek diaľke sa s ňou spojila aj v modlitbe.


Na ďalší deň sa zvonenie ozvalo znovu a hlas bol o čosi veselší.
"Už jej je lepšie, preložili ju na infekčné." Rozhovor dodal silu, modlitba zaúčinkovala ako balzam na dušu. A stačil na to telefón.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Pixabay, Pexels,Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok