Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
10. jún. 2023Margaréta
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
PhDr.Jozef Facuna PhD.
PhDr.Jozef Facuna PhD.
25.05.2023 14:45 Domov
Inovatívne vzdelávanie pre školský manažment
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.05.2023 14:45 Domov

Inovatívne vzdelávanie pre školský manažmentBRATISLAVA - Národný inštitút vzdelávania a mládeže (NIVAM) pripravuje inovatívne vzdelávanie pre školský manažment, prihlásiť je sa možné do konca mája.


Jedná sa o súčasť preddefinovaného projektu s názvom „Inovatívne vzdelávanie učiteľov s cieľom zvýšiť ich interkultúrne kompetencie vo vzdelávacom procese rómskych žiakov“ v rámci programu Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov financovaného z Nórskych grantov a zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Jednodňové vzdelávanie sa uskutoční v online prostredí v júni 2023. Program vrátane termínov bude záujemcom doručený v dostatočnom časovom predstihu.

 

CIEĽOVÁ SKUPINA

 

Vzdelávanie je určené pre školský manažment: - riaditeľ školy alebo zástupca riaditeľa, alebo iný člen vedenia školy, napr. predseda predmetovej komisie, - administratívny pracovník, ktorý sa podieľa na riadiacom procese školy. Po absolvovaní vzdelávania dostanú účastníci certifikát vydaný NIVAM.

 

OBSAH INOVATÍVNEHO VDELÁVANIA 

 

Možnosti vyučovania rómskeho jazyka v ZŠ a SŠ - Možnosti používania rómskeho jazyka vo vyučovacom procese v ZŠ a SŠ - Spolupráca s rómskou komunitou – rodina, škola - Inovatívne vzdelávacie metódy a didaktické prístupy - Podpora interkultúrnej výchovy - Príklady dobrej praxe

 

CIELE INOVATÍVNEHO VDELÁVANIA 

 

Cieľom je oboznámiť frekventantov s teoretickými poznatkami a praktickými zručnosťami v oblasti využívania inovatívnych metód a didaktických prístupov vo vyučovaní a praktickom používaní rómskeho jazyka vo vzdelávacom procese žiakov z marginalizovaných rómskych komunít, - podporiť školy v zavádzaní zmien v kľúčových oblastiach školského života, ako sú vyučovanie a učenie sa, riadenie či spolupráca s marginalizovanou rómskou komunitou – rodina, škola, - inovovať školské vzdelávacie programy na základe najnovších inovatívnych vzdelávacích metód a didaktických prístupov a implementovať ich do praxe, - podporovať interkultúrnu výchovu na úrovni triedy a školy, - zohľadňovať jazykovú odlišnosť žiakov z marginalizovaných rómskych komunít, - hodnotiť žiakov bez predsudkov a stereotypov.

 

PRAKTICKÉ INFORMÁCIE A KONTAKT

 

Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 31. 05. 2023 (vrátane) zaslaním skenu podpísanej prihlášky a podpísaný súhlas so spracovaním osobných údajov (sken) na adresu jozef.facuna@nivam.sk. V prípade doplňujúcich otázok a informácií kontaktujte elektronicky: PhDr. Jozef Facuna, PhD., manažér projektu: jozef.facuna@nivam.sk reklama


Zdroj: Jozef Facuna/Martin Petráš, Netky.sk

Foto:  Rudolf Sivý, NIVAMNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok