Hamšík okorenil 300. zápas v Serii A víťazným gólom

NETKY.SK • 7 Január 2016, 07:21 • 2 min

RÍM - Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík nastúpil v stredu na svoj 300. zápas v najvyššej talianskej súťaži a jubilejný štart okorenil víťazným gólom, vďaka ktorému jeho SSC Neapol zdolal FC Turín 2:1.

Hamšík rozhodol duel 18. kola Serie A presným zásahom v 41. minúte, keď prekonal strelou z ostrého uhla hosťujúceho brankára Danieleho Padelliho. V 88. minúte mu fanúšikovia pri striedaní aplaudovali. Aj vďaka špílmachrovi slovenskej reprezentácie si SSC udržal tretiu priečku v tabuľke, pričom na vedúci Inter Miláno stráca len jeden bod.

Triumf Fiorentiny na ihrisku Palerma 3:1 režíroval dvojgólový Josip Iličič. Slovinský stredopoliar zaznamenal oba presné zásahy v prvom polčase. Domáci stihli už len skorigovať, v 77. minúte sa presadil Alberto Gilardino. Posledné slovo mali hostia, keď skóre v nadstavenom čase uzavrel Jakub Blaszczykowski.

Milánske AC nestačilo na domácom trávniku na Bolognu a prehralo 0:1. Jediným úspešným strelcom bol hosťujúci Emanuele Giaccherini, ktorý desať minút pred záverečným hvizdom zakončil rýchlu akciu FC. V drese Milána sa v druhom polčase dostal na ihrisko aj slovenský reprezentant Juraj Kucka, ktorý v 83. minúte vystriedal Riccarda Montoliva a o sedem minút neskôr inkasoval žltú kartu.

Šesť gólov videli diváci na Štadióne Marc'Antonia Bentegodiho vo Verone, kde domáce Chievo hostilo rímske AS. Konečnú remízu 3:3 zariadil v 86. minúte domáci Simone Pepe. Slovenský reprezentačný obranca Norbert Gyömbér hral za hostí od 80. minúty, keď na ihrisku vystriedal strelca prvého gólu Rimanov Sadiqa Umara.

Darilo sa turínskemu Juventusu, ktorý si bez problémov poradil s Hellasom Verona 3:0.

Milánsky Inter nezaváhal na ihrisku Empoli a po výhre 1:0 si poistil vedenie v súťaži. Jediný presný zásah duelu zaznamenal po prihrávke od Ivana Perišiča útočník Mauro Icardi, ktorý skóroval v nadstavenom čase prvého polčasu.