Gáborík rozhodol hetrikom o triumfe New Yorku Rangers nad Islanders

NETKY.SK • 3 December 2010, 08:45 • 2 min

Gáborík rozhodol hetrikom o triumfe New Yorku Rangers nad Islanders - Hokej Slovenský hokejista Marián Gáborík rozhodol v noci na piatok v zámorskej NHL hetrikom o triumfe New Yorku Rangers na ľade mestského rivala Islanders 6 5. Slovenský krídelník navyš

Slovenský hokejista Marián Gáborík rozhodol v noci na piatok v zámorskej NHL hetrikom o triumfe New Yorku Rangers na ľade mestského rivala Islanders 6:5. Slovenský krídelník navyše pridal aj asistenciu. Obranca Zdeno Chára prispel asistenciou k vysokému víťazstvu Bostonu nad Tampou Bay 8:1. Gáborík nastúpil v newyorskom derby v elitnej útočnej formácii po prvý raz s búrlivákom Seanom Averym a trénerovi "jazdcov" Johnovi Tortorellovi sa tento ťah vyplatil.Gáborík zaznamenal celkovo 12. hetrik v kariére, druhý v tejto sezóne. Víťazný gól strelil v 55. minúte. Avery si spoluprácu s Gáboríkom nevedel vynachváliť. "Gabby sa dokáže výborne uvoľniť a vtedy je veľmi jednoduché prihrať mu puk. Je to jeden z najlepších kanonierov na svete. Bola to pre mňa veľká zábava hrať v útoku z hráčom takéhoto kalibru," povedal Avery pre oficiálnu stránku profiligy. Gáborík dúfa, že víťazstvo nad Islanders pomôže celému tímu. "Verím, že to bude pre nás dobrý odrazový mostík do ďalších zápasov. Súperom však nesmieme dať toľko priestoru, ako v druhej a tretej tretine duelu s Islanders," povedal Gáborík. Ďalším hetrikom sa zaskvel Sidney Crosby, ktorý rozhodol o triumfe Pittsburghu nad Atlantou 3:2.