EURO 2020: Online zápas Slovensko - Poľsko

NETKY.SK • 14 Jún 2021, 17:46 • 2 min

PETROHRAD - Slovenská futbalová reprezentácia dnes večer nastupuje na svoj prvý zápas tohtoročného, rok posúvaného EURA 2020.

2. polčas

Veľké šance Poliakov na konci zápasu zostali nevyužité. Vyhrali sme nad Poľskom 2:1.

Nadstavujú sa 3 minúty.

Veľká šanca Poliakov, len centimetre ich delili od vyrovnania. Následne Bednarek mieri tesne vedľa.

Striedame, na ihrisko prichádzajú Ďuriš a Suslov, sťahujeme Maka a Haraslína.

Poliaci zahrávajú rohový kop. Nakoniec ich akcia končí strelou nad.

10 minút do konca zápasu. Hrá sa na našej polovici. Séria nedovolených zákrokov na oboch stranách. Pískalo sa bez karty.

Prvé striedanie Slovenska v 78. minúte - Jakub Hromada ide dole za Patrika Hrošovského. Zraneného Petra Pekáríka zase Martin Kostelník.

Poliaci zahrávali v 76. minúte priamy kop, hlavička smerovala zďaleka, Dúbravka nemal problém s úspešným zákrokom.

Z následného rohového kopu skóruje MIlan Škriniar. Lopta prešla cez Kucku, Škriniar spracoval a prudkou strelou k tyči nedal Szczęsnemu šancu. Vyhrávame 2:1.

Kucka v 68. minúte prešiel cez stred poľa, predlžoval na Haraslína, vlnila sa bočná sieť.

Krychowiak dostáva druhú žltú kartu v zápase a rovno aj červenú. Prvé vylúčenie na ME 2020. Máme početnú výhodu do konca zápasu. Hrá sa 63. minúta zápasu.

Začiatok 57. minúty, Poľsko kope priamy kop. Lewandowski trafil len Škriniara v múre.

Prvá strela našich prišla v druhom polčase od Haraslína v 52. minúte.

Poliaci v prvých siedmich minútach mali už tretiu šancu. Kamil Glick mieril hlavou nad bránu z rohového kopu.

Slovensko inkasuje gól v prvej minúte druhého dejstva. Linetty - 1:1. Nahrával z kraja komicou Rybus.

Koniec prvého polčasu. Slovensko vyhráva 1:0.

Lewandowski strieľa aj druhýkrát v zápase v 42. minúte. Dúbravka opäť nemusel zasahovať.

Mierna chyba u našich, Poliaci netrestajú. Krychowiak kope vedľa, Dúbravka nemusel ani zasahovať. O pár minút zakončoval Zieliński opäť po našej chybe. Strela mimo brány.

Pekárik nabehol zo strany, Kucka v 32. minúte hlavičkuje do rukavíc Szczęsneho.

Centre Poliakov prichádzajú hlavne z pravej strany. Zatiaľ bez ataku na našu bránu.

Najväčšia hviezda Poľska Robert Lewandowski zatiaľ len s jednou strelou v zápase. Išiel naňho ďalší center, bol však pred bránou pokrytý Šatkom.

Obrovská šanca Poliakov v 24. minúte. Kucka výborne kryl. Protiútok na našej strane. haraslín sa takmer dostal do šance. Získali sme rohový kop. Poliaci nedokázali odvrátiť a Kucka mal krásnu strelu tesne nad brvno.

Prvá žltá karta zápasu. Hubočan fauloval Krychowiaka.

18. minúta, Róbert Mak nasadil v rohu jasličky, nabehol pred bránu a zakončil k pravej tyči. Sczesny zaskočený. Vyhrávame 1:0.

Poliaci zahrávali priamy kop, center nikoho nenašiel.

Nádherná strela Dudu v 13. minúte po prihrávke od Hamšíka. Vlnila sa len bočná sieť poľskej brány.

Stav zápasu 0:0

Desiata minúta zápasu, Poliaci sú častejšie pri lopte. Škaredý faul na Pekaríka, po centri pred našu bránu.

Piata minúta, Poliaci sa rozbehli do šance, Lewandowski takmer v ďalšej šanci, našťastie sme ho zastavili.

Lewandowski v tretej minúte prvýkrát vystrelil, ale strelu zablokoval jeden z jeho spoluhráčov.

Hromada získal prvú štandardku pre našich. Hamšíkov pas na Kucku, ten predlžoval pred bránu, Poliaci ubránili.

Prvý odpískaný faul an našej strane. Previnil sa Kuciak.