Domáci Česi zdolali výber Francúzska

NETKY.SK • 7 Máj 2015, 19:00 • 2 min

PRAHA - Hokejisti Česka zvládli štvrtkový popoludňajší duel v A-skupine na majstrovstvách sveta v Prahe, keď nad výberom Francúzska triumfovali 5:1 a urobili ďalší dôležitý krok k postupu do štvrťfinále.

Po štyroch vystúpeniach majú Česi na svojom konte sedem bodov, Francúzi len tri.

Po bezgólovej prvej tretine sa domáci hokejisti dostali do dvojgólového trháku, keď Hardyho vo francúzskej bránke prekonali Němec a Sobotka. Hecquefeille síce vzápätí skorigoval a zdramatizoval zápas, ale Česi nenechali nič na náhodu a v tretej časti pridali ďalšie tri góly. Na 3:1 upravil nestarnúci Jágr a štvrtý presný zásah pridal opäť Němec. Definitívnu bodku za stretnutím dal v presilovke Červenka.

A-skupina (Praha):

Česko - Francúzsko 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Góly: 22. Němec (Novotný), 27. Sobotka (Krejčík), 45. Jágr (Jan Kovář, Simon), 49. Němec (Hertl, Voráček), 55. Červenka (Němec, Krejčík) - 29. Hecquefeille (Lamperier, Guttig)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Nord (Švéd.), Rantala (Fín.) - Pihlblad (Švéd.), Suominen (Fín.), 17 110 divákov

8. Lotyšsko    4 0 1 0 3 6:19 2

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.