Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
15. apr. 2021Fedor
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Deviatakov neminie celoslovenské testovanie.
Deviatakov neminie celoslovenské testovanie.
08.01.2020 07:05 Domov
Čo ešte čaká deviatakov a maturantov do konca školského roka?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.01.2020 07:05 Domov

Čo ešte čaká deviatakov a maturantov do konca školského roka?BRATISLAVA – Školáci sa po vianočných prázdninách, ktoré trvali od 23. decembra 2019 do utorka 7. januára, vrátia v stredu opäť do školských lavíc. Najbližšie si od vyučovania oddýchnu v rámci jednodňových polročných prázdnin 3. februára.


Jarné prázdniny a Veľká noc 

Ako prví absolvujú týždeň voľna žiaci z Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja, v termíne od 17. do 21. februára. Nasledovať bude voľno pre deti z Banskobystrického, Žilinského a Trenčianskeho kraja, a to od 24. do 28. februára. Ako poslední si užijú voľno počas jarných prázdnin žiaci na východnom Slovensku v Košickom a Prešovskom kraji, a to v termíne od 2. do 6. marca.

 

 

Predposledným voľnom pre školákov pred letom budú veľkonočné prázdniny. Školáci budú od školy oddychovať od 9. do 14. apríla, do školských lavíc sa vrátia opäť v stredu 15. apríla. 

 

 

Celoslovenské testovanie 

Deviataci a štvrtáci osemročných gymnázii budú písať testy 1. a 2. apríla, vyplýva to z pedagogicko-organizačných pokynov na školský rok 2019/2020, ktoré zverejnilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR na svojom webe. Testovanie sa uskutoční z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra, maďarský jazyk a literatúra a 2. apríla z predmetov ukrajinský jazyk a literatúra, slovenský jazyk a slovenská literatúra.

 

 

Účasť na testovaní

Na testovaní sa zúčastnia aj žiaci so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Skúšanie sa nebude týkať žiakov učiacich sa podľa vzdelávacích programov s mentálnym postihnutím. "Výsledok žiaka slúži ako podklad na prijímacie skúšky na stredné školy," uviedol rezort školstva.

 

 

Maturita

Svoje vedomosti získané počas stredoškolského štúdia si budú maturanti overovať v dňoch 17. až 20. marca v rámci externej maturitnej skúšky. Svoje stredoškolské štúdium ukončia ústnou maturitou, ktorej termín určia príslušné odbory školstva okresných úradov v niektorom týždni od 18. mája do 5. júna.

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/netky Lukáš Čief

Foto:  Facebook, TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok