Českou športovkyňou roka 2015 prekážkarka Hejnová

NETKY.SK • 22 December 2015, 09:15 • 2 min

PRAHA - Českou športovkyňou roka 2015 sa stala majsterka sveta v behu na 400 m cez prekážky Zuzana Hejnová. V tradičnej ankete odsunula na druhé miesto rýchlokorčuliarku Martinu Sáblíkovú, tretí skončil biatlonista Ondřej Moravec.

Hejnová má za sebou vydarený rok, okrem obhajoby zlata v behu na 400 m cez prekážky vyhrala seriál Diamantovej ligy. Medzi kolektívmi si prvenstvo v ankete vybojovali české tenistky, ktoré vyhrali Pohár federácie.

"Je pravda, že vyhrať dvakrát túto anketu sa veľa športovcom nepodarilo. Už prvýkrát to bolo super, ale platí, že vždy je ťažšie titul obhájiť. O niečom podobnom som nesnívala," uviedla Hejnová na slávnostnom galavečeri.