Čepelová nestačila na kvalifikantku Camerinovú

NETKY.SK • 9 Apríl 2013, 23:00 • 2 min

KATOVICE - Slovenská tenistka Jana Čepelová neuspela v 1. kole dvojhry na turnaji WTA International BNP Paribas Katowice Open v poľských Katoviciach (dotácia 235 000 USD, antuka v hale), keď v utorok večer prehrala s talianskou kvalifikantkou Mariou Elenou Camerinovou za 109 minút 6:7 (2), 3:6.

Devätnásťročná Košičanka v prvom sete prehrávala už 2:5, no víťaznou šnúrou štyroch hier otočila na priebežných 6:5. V tajbrejku ťahala za kratší koniec a uhrala v ňom len dve loptičky. V tretej hre druhého setu mala mladá Slovenka brejk k dobru, no neskôr si dvakrát neustrážila vlastný servis a súperka pri vlastnom podaní čistou hrou ukončila prvý vzájomný duel na hlavnom ženskom okruhu.

Jana Čepelová za prehru v 1. kole zinkasuje šek na 1800 dolárov a jeden bod do príslušného rebríčka.