Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. feb. 2021Zlatica
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Norbert Bödör, obvinený v kauze Dobytkár
Norbert Bödör, obvinený v kauze Dobytkár
15.01.2021 10:50 Domov
Norbertovi Bödörovi predĺžili väzbu do apríla
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.01.2021 10:50 Domov

Norbertovi Bödörovi predĺžili väzbu do aprílaNorbertovi Bödörovi súd predĺžil väzbu do apríla. Norbert Bödör je podozrivý zo spáchania závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Taktiež čelí obvineniu v kauze údajnej zločineckej skupiny vo vedení polície, kde je obvinený aj bývalý policajný prezident Tibor Gašpar a ďalší funkcionári.


Podnikateľovi Norbertovi Bödörovi Špecializovaný trestný súd predĺžil väzbu do apríla


„Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry zo dňa 29.decembra 2020 na predĺženie lehoty trvania väzby v prípravnom konaní, dňa 12. januára 2021 rozhodol, že predlžuje lehotu väzby u obvineného N.B., ako aj u obvineného P.K. do 01.apríla 2021,” vyjadrila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. Sudca väzbu obvinených dohľadom probačného a mediačného úradníka nenahradil. Rozhodnutie ešte nie je právoplatné.

„Obvinení podali proti nemu sťažnosti, o ktorých rozhodne Najvyšší súd SR,” dodala hovorkyňa.

 

Norbert Bödör je podozrivý zo spáchania závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Prípad sa týka úplatkárskej kauzy v Poľnohospodárskej platobnej agentúre za vyše 10-miliónov eur. Norbert Bödör sa od detstva venoval zápasníctvu, dotiahol to až do reprezentácie. Bol úspešným zápasníkom a získal aj niekoľko medailí. Patril i k majiteľom klubu FC Nitra. Jeho meno často počuť z úst Attilu Végha.

 

 

Investigatívne centrum Jána Kuciaka  tiež naznačuje, že zarobil aj na akciách mobilného operátora 4ka, ktorého prevádzkuje spoločnosť SWAN Mobile. Istú dobu bol pravdepodobne aj konečným užívateľom výhod viac ako štvrtinového podielu v tejto firme. Transakcie vo fonde Avant PE mu za necelé dva roky priniesli viac ako desaťnásobný výnos. A v obchodoch aj tentoraz figuruje cyperská schránková firma Saxian Investments Limited. Norbert Bödör sedí vo vyšetrovacej väzbe pre obvinenie z prania peňazí v úplatkárskej kauze Dobytkár.


Podľa orgánov činných trestnom konaní Norbert B. inkasoval prostredníctvom podnikateľa Petra K. finančné prostriedky od niektorých predstaviteľov Pôdohospodárskej platobnej agentúry. Tí predtým požadovali 20 percent sumy od žiadateľov o nenávratné finančné príspevky za to, že žiadostiam bude vyhovené. Norbert B. následne finančné prostriedky podľa obvinenia pomáhal legalizovať.

Podnikateľ tiež čelí obvineniu v kauze údajnej zločineckej skupiny vo vedení polície, kde figuruje aj bývalý policajný prezident Tibor Gašpar a ďalší funkcionári.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ web ICJK/ Fb Attila Végh/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  SITA/ Fb Attila VéghNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok