Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. jan. 2022Bohuš
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
15.02.2021 07:40 Zaujímavosti
Bol to jeden z najromantickejších príbehov minulého storočia
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.02.2021 07:40 Zaujímavosti

Bol to jeden z najromantickejších príbehov minulého storočiaOn sa narodil v Amerike, ona pochádzala z Číny.


On si pre budúcnosť vybral usadenosť v povolaní kazateľa, ona zasa bažila po kráčaní po rodinnej ceste, čo znamenalo život v neustálom pohybe.


Našlo by sa tisíc dôvodov, prečo by sa dvojica nemala stretnúť a ďalších sto, prečo by sa nemala konať svadba a vstupovať do zväzku manželského. Stačila ale jedna príčina, kvôli ktorej sa to stalo - bola ňou láska.

 

Trvalo to mesiac
Billy Graham sa narodil v roku 1918, pričom jeho rodičia pôsobili ako farmári. Je to celosvetovo uznávaný muž, jeho slová o Bohu sa dostávali k miliónom dychtivých poslucháčov.

 


Jeho spriaznená duša Ruth, sa prvý raz zahľadela na svet o dva roky neskôr, teda v roku 1920. Spojila ich rovnaká univerzita s prívlastkom kresťanská - pre neho to bola jasná voľba štúdia, jej rozhodnutie uľahčili rodičia.

 

Keď sa dvojica prvý raz spoznala, trvalo celý mesiac, kým ju konečne pozval na rande. Nuž a tri roky od vzniku známosti, sa oslávil i sobáš.

 

Nebolo to ľahké
Ak by si dakto predstavoval, že manželstvo sa podobalo rozprávke, v ktorej nie je nič iba nehynúca radosť, nemohol by sa viac mýliť.


Billy Graham totiž vstúpil do úplnej služby Bohu a to, na jeho prekvapenie, zahŕňalo aj cestovanie. Iste, ona ho podporovala a aj by nesmierne rada tvorila súčasť každej cesty, ale čosi také nebolo možné. Nie, keď musela predovšetkým zastávať úlohu matky a udržiavať teplo v rodinnom dome.


Odlúčenie sa niekedy javilo neznesiteľne, ale manželský pár si, našťastie, našiel spôsob, ako udržiavať a prehlbovať vzťah i komunikáciu.

 

 

Poslúžilo im k tomu písanie listov, koniec koncov iná možnosť ani do úvahy neprichádzala. Veď internet ešte nejestvoval a nedalo sa spoľahnúť na iné než na šušťiaci papier.


Manželská korešpondencia sa zachovala, a z jej riadkov plynie oddanosť a hlboký cit. Billy v liste priznal, že očakával chlad.

 

Myslel si, že čím viac rokov spoločne strávia a čím viac od seba budú vzdialení, tým väčšmi začne láska postupne ochabovať.

 

Ale mýlil sa, pretože ho postretla opačná pravda - ľúbi ju stále intenzívnejšie. Tiež jej vyznával, ako veľmi mu chýba a kadečo iné.

 

Prečítajte si tiež: Vagón sa zmenil na kaplnku

 

Výrečné ticho
Billy a Ruth boli nútení si neskôr vytvoriť výrečné ticho. On mal totiž problémy so sluchom, zatiaľ čo ona trpela ťažkosťami pri rozprávaní.

 

O tom, že sa im podarilo napriek tomu nestratiť prepojenie, svedčí svedectvo nejedného rodinného príslušníka.

 

 

Napokon, keď už on pre zhoršujúce sa zdravie býval doma, ona zomrela. V minúte jej zomierania stál verne po jej boku, aby dokázal, čo pre neho znamenala.

 

O niekoľko rokov neskôr si smrť našla aj jeho. Opäť sú teda spolu, tešia sa dokonalému šťastiu a zdraviu v nebi.

 

Mohlo by vás zaujímať: Slová tohto nevidiaceho muža jej vyrazili dych!reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok