Biatlonista Gajdičiar na 18. mieste

NETKY.SK • 11 Marec 2014, 10:40 • 2 min

ČERVENÁ POĽANA - Vladimír Gajdičiar obsadil 18. miesto v pretekoch sediacich biatlonistov na 12,5 km na zimných paralympijských hrách v Soči.

Jediný slovenský účastník súťaží v behu na lyžiach a biatlone na ZPH 2014 minul trikrát na strelnici a celkovo zaostal o šesť a pol minúty za víťazným Rusom Romanom Petuškovom. Ten si vybojoval v komplexe Laura už tretiu zlatú medailu. Súťaži na 12,5 km sediacich dominovali Rusi, ktorí obsadili prvé štyria miesta. Za Petuškovom bol druhý Alexej Byčenok a bronz si v náročných podmienkach v hmle a daždi vybojoval Grigorij Murygin.

Skúsený 46-ročný Gajdičiar má za sebou zatiaľ dve vystúpenia na ZPH 2014, oba v biatlone. V pretekoch na 7,5 km obsadil 15. miesto. V stredu by sa mal zúčastniť na pretekoch šprintérov v behu na lyžiach.

Výsledky - ZPH v Soči
Biatlon na 12,5 km - muži - sediaci: 1. Roman Petuškov 34:48,8 (0), 2. Alexej Byčenok +40,9 (0), 3. Grigorij Murygin (všetci Rus.) +1:10,8 (2),... 18. Vladimír Gajdičiar (SR) +6:30,6 (3).