Atletico vykročilo za štvrťfinále, oba manchesterské tímy prehrali

NETKY.SK • 9 Marec 2012, 08:12 • 2 min

Futbalisti španielskeho Atletica Madrid si vybudovali výbornú východiskovú pozíciu do odvety osemfinále Európskej ligy 2011/2012, keď v jeho prvom zápase vo štvrtok vyhrali doma nad Besiktasom Istanbul 3:1. Filip Hološko v drese tureckého tímu absolvoval poslednú štvrťhodinu stretnutia.
      Atletico malo "zarobené" na ešte väčší náskok, keď po 45 minútach viedli dvoma gólmi Eduarda Salvia a jedného Adriana Lopeza 3:0. Po zmene strán vrátil nádej pre turecký tím portugalský legionár Simao Sabrosa, ktorý ešte nedávno pôsobil v drese Atletica.
      Vo štvrtom stretnutí rozhodla v prospech FC Twente Enschede premenená penalta Luuka de Jonga po hodine hry, čo rozhodlo o tom, že holandský tím pôjde do odvetného zápasu proti Schalke 04 Gelsenkirchen v miernej výhode.
      Manchester City nečakane zakopol v Lisabone, kde nestačil na miestny Sporting a prehral 0:1. Grécky Olympiakos Pireus sa vyrovnal s nevýhodou cestovať na trávnik Metalistu Charkov a gólom Španiela Davida Fustera si zaknihoval dôležitú výhru 1:0.
      Ani druhý manchesterský tím nevyhral. United síce viedli po góle Waynea Rooneyho na Old Trafforde s Athleticom Bilbao 1:0, gólom do šatne však vyrovnal Fernando Llorente, baskický klub posunul bližšie k štvrťfinále Oscar de Marcos a prekvapenie v Anglicku zvýraznil v poslednej minúte talentovaný Iker Muniain. Rooney v nadstavenom čase ešte stihol korigovať z pokutového kopu.
      Perfektnú noc pre zástupcov španielskej Primera Division dokonali futbalisti Valencie, ktorí zdolali na domácej pôde PSV Eindhoven 4:2, no záver pobabrali, keďže v 83. minúte viedli ešte 4:0.
      Vo zvyšnej dvojici duelov vyhral AZ Alkmaar nad Udinese 2:0 a remíza Hannoveru 2:2 so Standardom Liege vyhovuje viac účastníkovi nemeckej bundesligy.

sumáre 1. zápasov osemfinále Európskej ligy 2011/12:
      Atletico Madrid - Besiktas Istanbul 3:1 (3:0)
      Góly: 24. a 27. Salvio, 37. Lopez - 53. Simao
      /za hostí hral Filip Hološko od 75. minúty/

Metalist Charkov - Olympiakos Pireus 0:1 (0:0)
      Gól: 50. Fuster, ČK: 82. Edmar (Charkov)

Sporting Lisabon - Manchester City 1:0 (0:0)
      Gól: 51. Xandao

FC Twente Enschede - Schalke 04 Gelsenkirchen 1:0 (0:0)
      Gól: 61. de Jong (z 11 m), ČK: 60. Matip (Schalke)

AZ Alkmaar - Udinese Calcio 2:0 (0:0)
      Góly: 63. Martens, 84. Falkenburg

Manchester United - Athletic Bilbao 2:3 (1:1)
      Góly: 22. a 90.+1 Rooney (druhý z 11 m) - 44. Llorente, 72. de Marcos, 90. Muniain

Standard Liege - Hannover 96 2:2 (2:1)
      Góly: 27. Buyens, 30. Tchite - 22. Stindl (z 11 m), 56. Dio

Valencia CF - PSV Eindhoven 4:2 (3:0)
      Góly: 11. Ruiz, 12. Soldado, 43. Soldado (z 11 m), 56. Piatti - 83. Toivonen, 90. Wijnaldum.