Anjelky prehrou v Bourges 57:67 ukončili euroligovú sezónu

NETKY.SK • 20 Marec 2014, 09:18 • 2 min

KOŠICE - Basketbalistky Good Angels Košice podľahli v treťom rozhodujúcom zápase vyraďovacej fázy Európskej ligy 2013/2014 francúzskemu Tango Bourges Basket 57:67.

V sérii hranej na dve víťazstvá prehrali 1:2 a nebudú figurovať medzi účastníkmi záverečného turnaja Final Eight v ruskom Jekaterinburgu (7. - 13. apríla). Zverenky Maroša Kováčika tak neobhája 4. miesto z minulého ročníka a euroligová sezóna sa pre nich skončila.

Spoločne s francúzskym klubom sa medzi osmičkou najlepších predstavia i český ZVVZ USK Praha, tri turecké tímy Fenerbahce Istanbul, Galatasaray Istanbul, Kayseri Kaski spor a tri ruské Nadežda Orenburg, Spartak Moskva a UMMC Jekaterinburg ako usporiadateľ záverečného turnaja.

3. zápas play off:

Tango Bourges Basket - Good Angels Košice 67:57 (33:24), /Stav série: 2:1, do Final Eight postúpilo Bourges/

Najviac bodov Bourges: Kaltsidouová 18, Miyemová 16, Dumercová 10 - zostava a body GA Košice: Perkinsová 14, Kizerová 6, Bojovičová 5, Zietarová 3, Hruščáková 0 (Žirková 17, Osipovová a Krivačevičová po 6, Kiššová 0, Bálintová 0, Abdiová 0), TH: 18/15 - 17/13, trojky: 4:4, fauly: 20:21, 5 faulov: Salagnacová - Žirková.

tretie zápasy play off EL - streda:

ZVVZ USK Praha (ČR, trénerka N. Hejková) - Rivas Ecópolis (Šp.) 54:38 (31:19) - stav série: 2:1

Kayseri Kaski spor (Tur.) - Beretta Famila Schio (Tal.) 63:61 (33:34) - stav série: 2:1

O úvodné dva body zápasu sa postarala domáca Salagnacová, na ktoré okamžite odpovedala Kizerová - 2:2. Vďaka Miyemovej viedlo Bourges 7:4 i 9:6, no Perkinsová s Bojovičovou poslali v 5. minúte po prvý raz hostky do vedenia - 9:10. Domáce hráčky oplácali rovnakou mincou, keď sa presadili Toloová s Dumercovou - 13:10. Po úvodnej desaťminútovke svietil na ukazovateli skóre stav 17:12. Na začiatku 11. minúty síce Perkinsová korigovala na 17:14, ale ešte v tej istej minúte namierili presne Tchatchouangová s Toloovou a domáci tím vyhrával o sedem bodov 21:14. Tchatchouangová sa presadila i o minútu neskôr (23:14) a až po nej v 13. minúte dokázala premeniť jeden z dvoch trestných hodov Kizerová - 23:15. V 14. minúte potom Perkinsová pridala ďalšie dva body (23:17), no v nasledujúcich dvoch minútach dominovali obrany ako i nepresnosť v zakončení. Kaltsidouová najprv zvýšila v 16. minúte na 25:17 a o minútu neskôr po trojke už na rozdiel deviatich - 28:19. Polčas vyznel v prospech domáceho klubu v pomere 33:24.

Už po šiestich sekundách druhého dejstva mal náskok Bourges dvojcifernú hodnotu, na 35:24 upravila Dumercová. Tá istá hráčka sa nemýlila ani o minútu neskôr (37:24) a po nej v 13. minúte predviedla presnú ruku i Toloová - 39:24. Až po oddychovom čase sa v 14. minúte presadila hosťujúca Perkinsová a Bojovičová, ktorá pridala jeden bod po premenenej šestke - 39:27. Na rozdiel desiatich bodov korigovala v 15. minúte Osipovová (39:29) i Krivačevičová (41:31). Pätnásťbodové vedenie však prinavrátila domácim o dve minúty neskôr Dumercová - 46:31. Po tridsiatich minútach prehrával slovenský šampión o 15 bodov 36:51, najmä vďaka trojke Žirkovej dve sekundy pred klaksónom. Tá istá hráčka sa presadila aj hneď na začiatku záverečnej štvrtiny a po nej premenila šestku Kizerová - 51:39. Američanka v drese Good Angels sa presadila z hry aj o minútu neskôr, no na jej dvojku zareagovala Dumercová - 53:41. V 34. minúte bola pri úspešnom trojkovom pokuse faulovaná Žirková a vďaka trestnému hodu znížila na 45:54 z pohľadu hostiek. Dobre hrajúca Žirková už o minútu neskôr upravila na 56:50 a slovenský klub bol v hre o postup do Final Eight. Napriek snahe v závere stretnutia sa tímu Good Angels nepodaril obrat a rozlúčil sa s EL po prehre 57:67.

Hlasy po zápase:

Daniel Jendrichovský, generálny manažér Good Angels: "Určite sme nezvládli prostrednú časť stretnutia a zbytočne ustráchane sme hrali celú druhú i tretiu štvrtinu. To, čo sme chceli hrať, sme hrali prvých päť minút a potom posledných desať a to dnes na Bourges stačiť nemohlo. Ukázalo sa, čo robí výhoda domáceho prostredia, pretože oni trafili ťažké strely a my nie. Treba povedať, že Bourges je veľmi dobre pripravené družstvo a zvládlo tento duel i psychicky, takže zaslúžene postúpilo do Final Eight. Hrýzli sme vďaka Zuzke Žirkovej, ktorá sa nepoddala ani za stavu, keď už bolo viac-menej rozhodnuté. Škoda zlomu, keď na ňu nezapískali faul a my by sme išli na rozdiel dvoch bodov. Naopak štyrmi šestkami a loptou zboku definitívne získali zápas vo svoj prospech."