Američan Wise triumfoval na U-rampe

NETKY.SK • 19 Február 2014, 10:09 • 2 min

ROZA CHUTOR - Americký akrobatický lyžiar David Wise získal zlatú medailu v utorňajšom 12-člennom finále na U-rampe na XXII. zimných olympijských hrách v ruskom Soči.

Otvoriť časovú os

Dvadsaťtriročný úradujúci majster sveta získal v Parku extrémnych športov v Roza Chutor nad Červenou Poľanou 92,00 bodu. Víťaz tohtoročných X Games z amerického Aspenu Wise triumfoval o viac ako jeden bod pred Kanaďanom Mikom Riddlom, na treťom mieste skončil s odstupom 3,4 bodu Francúz Kevin Rolland. Víťaz kvalifikácie Justin Dorey z Kanady obsadil poslednú 12. pozíciu.

U-rampa akrobatických lyžiarov má premiéru pod piatimi kruhmi, Slovensko nemalo v tejto disciplíne zastúpenie.

Výsledky - utorok:
Finále mužov na U-rampe: 1. David Wise (USA) 92,00 b., 2. Mike Riddle (Kan.) 90,60, 3. Kevin Rolland (Fr.) 88,60, 4. Josiah Wells (N. Zél.) 85,60, 5. Noah Bowman (Kan.) 82,60, 6. James-Beau Wells (N. Zél.) 80,00, 7. Aaron Blunck (USA) 79,40, 8. Antti-Jussi Kemppainen (Fín.) 78,20.