Allen zažehnal koniec, o titule rozhodne až siedmy duel

NETKY.SK • 19 Jún 2013, 08:21 • 2 min

MIAMI - O šampiónovi basketbalovej NBA 2012/2013 rozhodne až siedmy finálový zápas, lebo Ray Allen v osudovej chvíli demonštroval svoju pozíciu najlepšieho trojkára v dejinách súťaže.

Strieľajúci rozohrávač Miami 5,2 sekundy pred koncom riadneho hracieho času utorňajšieho šiesteho finálového stretnutia proti San Antoniu za nepriaznivého stavu 92:95 a 2:3 na zápasy strelou z rohu spoza veľkého oblúka vyrovnal a vydupal pre Heat predĺženie znamenajúce nádej na natiahnutie série. Domáci v ňom "urvali" víťazstvo 103:100 a v noci zo štvrtka na piatok budú mať v rozhodujúcom dueli výhodu domáceho prostredia. "Pôjde o titul, takže musíme zo seba vydať úplne všetko," uviedol pre ESPN LeBron James ešte na palubovke, kde v zápase číslo šesť strávil takmer 50 minút. Krídelník Heat síce nijako neoslnil úspešnosťou streľby (11/26), ale s triple-double bol predsa najužitočnejším hráčom utorňajšej drámy. Spurs v nej mali pritom dlho navrch, viedli aj o 13 bodov a súpera hravo tromfli v počte bodov spod koša - 60:36.

Finále basketbalovej NBA - šiesty zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):
Miami - San Antonio 103:100 po predĺžení (27:25, 17:25, 21:25, 30:20 - 8:5) - stav série 3:3

Zostavy:
Heat: L. James 32 (10 doskokov, 11 asistencií), Chalmers 20 (4 trojky), Wade 14, Bosh 10, M. Miller 8 (R. Allen a Battier/3 trojky po 9, Andersen 1)
Spurs: Duncan 30 (17 doskokov), K. Leonard 22 (11 doskokov), Parker 19, Ginóbili 9, Danny Green 3 (Diaw 7, Neal a Splitter po 5, Bonner 0)
TH: 21/16 - 28/21, fauly: 26 - 21, trojky: 11 - 5, 19 900 divákov