Zuzulová v prvom slalome šiesta "Jazdy na výsledok"

NETKY.SK • 29 November 2011, 05:27 • 2 min
Zuzulová v prvom slalome šiesta "Jazdy na výsledok"

Zuzulová v prvom slalome šiesta "Jazdy na výsledok"

slovakia

left justify in out

img

Úvodné slalomové bránky novej sezóny Svetového pohára priniesli Veronike Zuzulovej aj prvý solídny záber bodov. Za 6. mieste ich získala 40. Slovenská lyžiarka zaostala za suverénnou víťazkou Marlies Schildovou síce 2,65, ale výrazne stratili aj ostatné pretekárky. Schildová slávila svoj 28. triumf slalomovej kariéry SP a 30. celkovo s náskokom 1,19 s pred Švédkou Mariou Pietiläovou-Holmnerovou, tretia Nemka Maria Reischová-Höflová stratila až 1,96 s.

"Pred prvým kolom som mala rešpekt, lebo predsa to boli prvé preteky sezóny. Nevedela som, na čom som, ale trať mi sadla a som šťastná, že mi to takto vyšlo. V druhej jazde som ale tiež nemala vyhraté, ale zvládla som aj to," vyznala sa do kamier ORF Schildová.

Zuzulová so štartovým číslom 5 zašla v 1. kole siedmy čas, pravda s obrovskou stratou sekundy a 8 desatín na vedúcu Rakúšanku Marlies Schildovú. Z búdky vyšla s pomerne výhodným číslom, lebo v závere vlaňajšej sezóny prenikla späť do prvej sedmičky koeficientu štartovej listiny SP (6. pozícia). Podobne ako predchádzajúce pretekárky pomerne veľa na medzičase stratila na prvú štartujúcu Fínku Tanju Poutiainenovú, ktorá potom pokazila v dolnom úseku. Lenže ten nevyšiel ani Zuzulovej, piata slalomárka minulej zimy trochu stratila rytmus a bez viditeľnej chyby jej výkon znížilo menej energie a dôrazu v bránkach.

Na Schildovú stratila veľa aj druhá Poutiainenová (+0,78), na treťom mieste Pietiläová-Holmnerová zaostala 83 stotín. Zuzulová tak bola od pódiového umiestnenia vzdialená takmer sekundu. Ale povrch trate sa rýchlo poškodzoval, takže okrem Schildovej, topslalomárky uplynulých sezón 27-ročnú slovenskú zjazdárku z nasledujúcich štartujúcich dokázala predstihnúť iba ďalšia Rakúšanka, skúsená bývalá celková víťazka SP Nicole Hospová. Keďže od čísla 16 sa okrem znižovania kvality trate znižujú v klasickom poradí aj výkonnostné parametre pretekárok, časy sa až na malé výnimky systematicky značne zhoršovali. Šancu na prienik nemala ani 19-ročná Barbara Kantorová, ktorá so štartovým číslom 63 stratila na Schildovú 6,03 a od postupu do 30-ky 2. kola ju delila sekunda a 9 desatín.

V 2. kole Zuzulová spravila chybu pred vertikálou, teda na nešťastnom mieste. Nasledoval totiž krátky plochý úsek, takže stratila cenné desatiny, ale podstatné bolo, že zaváhanie skorigovala parádne, nestratila rytmus a predviedla dve síce nie optimálne, ale vyrovnané a kvalitné jazdy. Jej otec a tréner Timotej Zuzula TASR potvrdil, že jeho dcéra mala v hlave prvý výsledok sezóny a podľa toho aj išla, teda dôrazne, ale s nie najvyššou mierou rizika: "V prvom kole sme navyše nevedeli, na čom sme, lebo sme pre nedostatok snehu nemali v uplynulých prípravných týždňoch možnosť na porovnávanie so špičkovými tímami. Takže možno išla aj s vedomím toho sobotňajšieho pádu v obrovskom slalome, kde je strhlo koleno a musela si ho dávať v noci dokopy. Tá chyba v druhom kole súvisela s tým, že je sucho a agresívny sneh a tá lyža sa zle dáva do snehu. S výsledkom sme tu všetci spokojní, tešíme sa."

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies