Zuzulová v parádnom slalome 4., celkovo 6., vo WCSL už 17.

NETKY.SK • 29 November 2010, 09:00 • 2 min
Zuzulová v parádnom slalome 4., celkovo 6., vo WCSL už 17.

Zuzulová v parádnom slalome 4., celkovo 6., vo WCSL už 17.

slovakia

left justify in out

Veronika Zuzulová predviedla parádny výkon v slalome Svetového pohára v americkom Aspene, keď so štartovým číslom 25 obsadila 4. priečku so stratou 1 sekundy a jednej stotiny na víťaznú Švédku Mariu Pietiläeovú-Holmnerovú. Tá slávila svoj prvý triumf kariéry, dovtedy bola len raz druhá. Za ňou skončila Nemka Maria Rieschová (+0,68 s), tretia skončila Fínka Tanja Poutiainenová (+0,93 s). Na štarte bola aj Zuzulovej krajanka Eva Hučková, ktorá v zámorí študuje a využila národnú slalomovú kvótu dvoch miesteniek v SP. So štartovým číslom 67 však vypadla.
      Dvadsaťšesťročná slovenská zjazdárska hviezda si do priebežného poradia slalomu pripísala 50 bodov, s celkovým počtom 74 figuruje na 6. mieste disciplíny hustých bránok a na 12. priečke v celkovom poradí SP. V koeficientálnom poradí WCSL (štartová listina SP) si z 23. polepšila na 17. pozíciu, pred dvoma týždňami si vďaka 11. miestu v Levi polepšila podobne a tak sa z 29. pozície vyšvihla o celkovo 12 priečok. Už len dve jej chýbajú pre štart v elitnej 15-ke slalomu.    
            Už v prvej časti súťaže sa najlepšie vodilo Pietiläeovej-Holmnerovej. Švédka dlhodobo jazdí v širšej slalomovej elite, ale najlepšiu jazdu doteraz nepredviedla. Na druhú Rakúšanku Nicole Hospovú získala 9 stotín, tretia Slovinka Tina Mazeová stratila 0,14 s. Zuzulová predviedla mimoriadne precíznu jazdu, čo jej umožnila výborne vypreparovaná trať. Napriek tomu, že nebola taká ľadová ako inokedy, povrch držal. Hornú časť svahu, ktorý je od štartu zhruba 10 bránok strmý, prešla umne a do ďalších úsekov si zobrala správne tempo. Tri štvrtiny kurzu nemajú extrémne previsy ani plošinky a vo svojej homogénnosti ponúka bohatú sústavu miernych profilových zmien. Slovenská lyžiarka mala medzičas ešte na úrovni 15. pozície, ale práve udržanie rytmu jej umožnilo v spodnej časti aj v zatvorenejších bránkach realizovať technické prednosti, teda aj v užšej línii minimálnu prácu nôh. Jej jazda nevyzerala dravo, ale bola mimoriadne plynulá a bez jediného zaváhania, takže šiesty čas a strata rovnej polovice sekundy.          
      Po Slovenke nasledovali výkony s veľkými odstupmi, čo len demonštrovalo, že športovo-technickými kvalitami patrí minimálne do prvej slalomovej 15-ky sveta. Zuzulová sa vtesnala do balíka svojich bývalých kolegýň z elitnej skupiny, tých, ktoré s odstupmi mohli v druhom kole dalo pomýšľať na víťazstvo. Na konci tejto spoločnosti na 8. mieste (+0,78) figurovala Češka Šárka Záhrobská, bývalá slalomová majsterka sveta a bronzová olympionička, ktorá v predchádzajúcich dvoch sezónach práve v Aspene slávila svoje jediné dva triumfy v SP. Pred ňu a za Zuzulovú sa zaradila najlepšia slalomárka uplynulých sezóna Nemka Maria Rieschová, úradujúca majsterka sveta a olympijská víťazka (+0,64). Po slovenskej pretekárke súťaž vlastne odišla, lebo žiadna zo súperiek sa nedostala voči nej pod stratu 1,5 sekundy...
      V druhom kole prerušili pokojný priebeh krajanky vedúcej pretekárky. Najprv zo 14. pozície "rozbila bank" Frida Hansdotterová, ktorá dovtedajšiu konkurenciu odstavila náskokom 1,51 s. Zdalo sa, že čas vydrží dlhšie, ale Therese Borssenová ako dvanásta po prvom kole ju predstihla a potom sa medzi obe Švédky vopchala americká hviezda Lindsey Vonnová. Potom ale s vynikajúcim časom "udrela" Rieschová a na superfavoritku si Zuzulová ako ďalšia v poradí udržala na medzičase náskok. Jej jazde nechýbala tentoraz ani dravosť, v spodnej časti síce na Rieschovej umenie atakovania bránok nestačila, ale so stratou 33 stotín sa zaradila na 2. priečku. Napokon klesla na štvrtú, ale dosiahla po čase obrovský úspech.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies