EÚ sa pripravuje na recykláciu elektrických batérii, Budaj priblížil rokovania z Luxemburgu

NETKY.SK • 11 Jún 2021, 15:49 • 2 min
EÚ sa pripravuje na recykláciu elektrických batérii, Budaj priblížil rokovania z Luxemburgu

BRATISLAVA - Európska únia pripravuje normu na recykláciu elektrických batérií. Na dnešnej tlačovej konferencii to po rokovaní ministrov životného prostredia členských krajín Európskej únie (EÚ) uviedol minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO).

slovakia

left justify in out

Európski ministri sa na rokovaní zaoberali dosiahnutím cieľom z Európskej zelenej dohody. Pri diskusiách sa dotkli problematiky ochrany ovzdušia, využívania jadrovej energetiky či účasti Slovenska na programe diaľkového výskumu Zeme - Copernicus a pridruženého členstva Slovenska v Európskej vesmírnej agentúre (ESA).

 


Budaj so zahraničnými partnermi diskutoval aj na témy konaní, ktoré Európska komisia začala voči Slovensku za nedostatočnú ochranu hlucháňa hôrneho a nedostatočnú ochranu kvality ovzdušia.

 

REPORTÁŽ: Novela zákona o ochrane prírody znemožňuje lesníkom vykonávať svoju prácu

 

Podľa Budaja Slovensku pri jej ochrane výrazne pomôže pripravovaný projekt obnovy rodinných domov, ktorý má byť financovaný z plánu obnovy.

 

img


Budaj diskutoval aj s holandskou štátnou tajomníčkou rezortu životného prostredia Stientje van Veldhoven, ktorú požiadal, aby preverila, či by holandský rezort životného prostredia vedel pomôcť pri vybavení štipendií na holandských univerzitách pre študentov environmentalistiky či prírodných vied.
 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies