Zuzana Čaputová poukázala na ľudí, ktorí trpia aj inými chorobami

NETKY.SK • 18 December 2020, 17:27 • 2 min
Zuzana Čaputová poukázala na ľudí, ktorí trpia aj inými chorobami

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová prezradila, akú ozdobu zavesila na stromček a kto jej ju daroval.

slovakia

left justify in out

Sklenenú ozdobu v tvare macka jej darovala nezisková organizácia Deťom s rakovinou. „Veľmi si vážim, že tím organizácie zložený z odborníkov, rodičov detí, vyliečených pacientov a ďalších obetavých ľudí pomáha nezištne už 5 rokov svojimi skúsenosťami detským pacientom a ich rodičom, aby zvládli náročné chvíle počas zdĺhavej liečby,“ napísala na sociálnej sieti.

 

 

Hlava štátu si váži ich úsilie skvalitňovať prostredie, v ktorom dochádza k liečbe. „Tým prispievajú k zvyšovaniu počtu úspešne vyliečených detí, ktoré sa môžu vrátiť do školy a ku svojim kamarátom,“ napísala s tým, že „duch sily a statočnosti“, ktorý vzniká medzi chorými na rakovinu „môže byť vzorom a príkladom pre celú našu spoločnosť“.

 

Čaputová podporila organizáciu aj vo vianočnej zbierke. Mrzí ju, že je množstvo detí s rakovinou, ktorí aj Vianoce trávia v nemocniciach.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Michal redaktor

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies