Zuzana Čaputová expresne rýchlo podpísala jednoduchšie doručovanie oznámení o odklade daňového priznania

NETKY.SK • 31 Marec 2021, 08:32 • 2 min
Zuzana Čaputová expresne rýchlo podpísala jednoduchšie doručovanie oznámení o odklade daňového priznania

BRATISLAVA - Doručovanie oznámení o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania sa zjednoduší.

slovakia

left justify in out

Oznámenie o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania budú môcť daňovníci, ktorí nie sú povinní komunikovať s finančnou správou elektronicky, podať aj e-mailom. Novelu zákona, ktorú v utorok schválil parlament, expresne rýchlo podpísala prezidentka Zuzana Čaputová. Novelou zákona sa tiež predĺži obdobie, kedy sa na respirátory FFP2 a FFP3 uplatňuje nulová sadzba DPH, a to z konca apríla do konca júna tohto roka.

 

img


Predlžuje sa aj dopredaj cigariet, ktoré boli zdanené sadzbou spotrebnej dane platnou do 31. januára 2021, do vypredania zásob. Zo zákona je možné tieto cigarety predávať, ponúkať na predaj alebo skladovať najneskôr do 31. marca tohto roka. Posunula sa aj lehota na dopredaj spotrebiteľského balenia bezdymových tabakových výrobkov, a to z 30. apríla do 30. júna tohto roka.

Doplnené budú aj opatrenia v oblasti hazardných hier, a to o odklad úhrady odvodov z hazardných hier počas roka 2021. Odvody splatné v období od účinnosti zákona do 31. augusta tohto roka sa posúvajú do konca tohto roka.

 

img

 

Posúva sa termín predloženia ročného vyúčtovania a správy o činnosti spoločenstiev vlastníkov bytov a nebytových priestorov a správcov bytových domov a nebytových budov za rok 2020. Zavádza sa možnosť využitia elektronického hlasovania na schôdzach a pri písomnom hlasovaní vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome počas pandémie.

Schváleným pozmeňujúcim návrhom sa tiež predlžuje lehota na použitie bežných výdavkov v štátnom rozpočte poskytnutých po 31. júli rozpočtového roka 2020 najneskôr do konca tohto roka. Kapitálové výdavky na rok 2019, ktoré neboli alebo nebudú použité do konca tohto roka, tak bude možné použiť do 31. decembra 2022. Rezort financií tým reaguje na pretrvávajúce obdobie pandémie, v ktorom je sťažené využitie bežných a kapitálových výdavkov.

 

Prečítajte si tiež: Prezidentka v paláci privítala Petru Vlhovú. Ďakuje jej za to, že dokázala potešiť ľudí v ťažkých časochtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies