Zrušili príkaz na zatknutie Miroslava Výboha

NETKY.SK • 24 Jún 2022, 10:30 • 2 min
Zrušili príkaz na zatknutie Miroslava Výboha

BRATISLAVA - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal obžalobu na podnikateľa v novembri 2021 za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku. Obvinili ho v rámci kauzy Mýtnik III.

slovakia

left justify in out

Sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) odvolal príkaz na zatknutie Miroslava Výboha. Dôvodom je deklarovaný postoj obžalovaného, že sa chce osobne zúčastniť na hlavnom pojednávaní. Jeho termíny boli na banskobystrickom pracovisku ŠTS nariadené na 4., 5. a 6. októbra. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

 

img

 

„Sudca ŠTS vyhovel návrhu prokurátora a dňa 15. júna 2022 odvolal príkaz na zatknutie, ako aj európsky a medzinárodný zatýkací rozkaz, vydaný tunajším súdom dňa 22. decembra 2021 na obžalovaného Ing. M. V.," priblížila hovorkyňa.

 

Prečítajte si tiež: Štát zaplatí Jaroslavovi Haščákovi odškodné!

 

Súd to oznámil aj Okresnému riaditeľstvu Policajného zboru Bratislava I. „Na základe tohto oznámenia uvedený orgán bezodkladne vykoná v elektronickom systéme zmenu stavu predmetného cestovného dokladu z 'odcudzený' na 'vydaný',“ podotkla s tým, že osobnej účasti obžalovaného už nebránia žiadne okolnosti.

 

img

 

„Následne súd bezodkladne zruší opatrenie o tom, že sa konanie proti obžalovanému vykoná ako proti ušlému. Procesné strany boli o postupe súdu informované,“ dodala Kudjáková.

 

Možno vás zaujme: SIS objavila video, v ktorom kritizujú Slovensko za diskrimináciu moslimov!

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies