Zrážka vlakov si vyžiadala 19 zranených

NETKY.SK • 4 Október 2010, 11:16 • 2 min
Zrážka vlakov si vyžiadala 19 zranených

Zrážka vlakov si vyžiadala 19 zranených

slovakia

left justify in out

img

Čelná zrážka dvoch vlakov na západe Bulharska si v pondelok vyžiadala najmenej 19 zranených. Informuje o tom spravodajský portál novinite.com, podľa ktorého sa nehoda stala iba štyri kilometre od hranice so Srbskom, odkiaľ prichádzal jeden z vlakov. Medzinárodný rýchlik z Belehradu do Sofie sa krátko pred ôsmou ráno zrazil s protiidúcou súpravou, ktorá prepravovala bulharských železničiarov. Nehoda sa zaobišla bez obetí vďaka tomu, že vlaky sa stretli na priamom úseku a strojvodcovia tak mali šancu znížiť rýchlosť.

Miesto zrážky sa nachádza neďaleko stanice Dragoil na trati medzi mestom Dragoman a hranicou so Srbskom. Bulharské štátne železnice (BDŽ) informovali, že v medzinárodnom rýchliku sa viezlo 90 cestujúcich. Počet cestujúcich v zamestnaneckom vlaku zatiaľ nie je známy. Zranených vrátane strojvodcu a dvoch cestujúcich z rýchlika previezli do nemocníc v Sofii. Námestník bulharského ministra vnútra Veselin Vučkov uviedol, že nehodu spôsobilo pochybenie pracovníka riadiaceho dopravu. Podobne sa vyjadril aj riaditeľ BDŽ Penčo Popov, ktorý poskytol rozhovor bulharskej súkromnej televízii bTV.

Zdroj: SITAtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona