Zosuv pôdy po silnej búrke a lejakoch si vo Švajčiarsku vyžiadal dve obete

NETKY.SK • 1 Júl 2024, 09:16 • 2 min
Zosuv pôdy po silnej búrke a lejakoch si vo Švajčiarsku vyžiadal dve obete

TICINO - Dvaja ľudia zomreli a tretí je nezvestný po zosuve pôdy v juhovýchodnom Švajčiarsku, uviedla v nedeľu (30. 6.) miestna polícia.

slovakia

left justify in out

Nad Švajčiarskom bolo počas víkendu viacero búrok so silnými prívalovými lejakmi. Na západe územia evakuovali stovky ľudí z okolia rozvodnenej rieky Rhôna a jej prítokov.

„Telá dvoch ľudí našli záchranári po zosuve pôdy v regióne Fontana,“ uviedla vo vyhlásení polícia v talianskojazyčnom kantóne Ticino. Podľa lokálneho denníka La Regione to boli dve dovolenkárky v údolí Maggia neďaleko mesta Locarno. Záchranné služby museli zabezpečiť evakuáciu asi 300 ľudí, ktorí prišli na futbalový turnaj v Peccii, takmer 70 ďalších bolo evakuovaných z táboriska v obci Mogno.

Záchranné práce mimoriadne komplikovalo zlé počasie, viaceré údolia sú nedostupné a odpojené od elektrickej siete. Federálny výstražný systém uviedol, že časť kantónu je bez dodávky pitnej vody.

V kantóne Valais na západe krajiny civilné bezpečnostné služby po vyliatí rieky Rhôna na rôznych miestach evakuovali „niekoľko stoviek“ ľudí, voda zaplavila tiež diaľnicu a železničnú trať.

Extrémne zrážky zasiahli minulý víkend juhovýchod Švajčiarska, pričom si vyžiadali jedného mŕtveho a spôsobili veľké materiálne škody.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: RTVS / TASR / AP / AFP, Foto: AP Photo
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies