Zomrel syn prezidenta Eisenhowera

NETKY.SK • 23 December 2013, 11:19 • 2 min
Zomrel syn prezidenta Eisenhowera

WASHINGTON - John Eisenhower, jediné dieťa bývalého amerického prezidenta Johna Dwighta Eisenhowera, zomrel v sobotu vo Washingtone vo veku 91 rokov.

slovakia

left justify in out

Americký prezident Barack Obama pri príležitosti jeho úmrtia povedal, že "John žil ako syn amerického hrdinu, a sám sa stal veľkým Američanom. Žil život plný vlastenectva a charakteru". John mal staršieho brata Douda, ktorý však v roku 1921 zomrel ako trojročný na šarlach.

John rovnako ako jeho otec absolvoval vojenskú akadémiu vo West Pointe, ktorú ukončil 6. júna 1944, v deň, keď jeho velil spojeneckým jednotkám pri vylodení v Normandii. Bola to jedna z najväčších operácii druhej svetovej vojny. John sa zapojil do bojov druhej svetovej vojny a v Kórei. Ako historik publikoval viacero kníh a počas vlády prezidenta Richarda Nixona bol veľvyslancom USA v Belgicku. Hoci bol republikán, vo voľbách v roku 2004 podporil demokrata Johna Kerryho, a nie Georgea W. Busha. 

John mal s Julie, dcérou prezidenta Nixona, štyri deti, najstarší syn sa volal podľa svojho slávneho starého otca John Dwight Eisenhower. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies