Zomrel herec a kúzelník Ricky Jay

NETKY.SK • 25 November 2018, 12:00 • 2 min
Zomrel herec a kúzelník Ricky Jay

BRATISLAVA - Vo svojom dome v Los Angeles zomrel v sobotu americký herec a kúzelník Ricky Jay. Jeho úmrtie oznámil jeho manažér bez bližších podrobností.

slovakia

left justify in out

Podľa staršieho profilu v magazíne The New Yorker bol Jay jedným z najnadanejších kúzelníkov na svete a svojimi kúskami udivoval a privádzal do rozpakov aj svojich kúzelníckych kolegov. Ako herec sa predstavil okrem iného vo filme James Bond: Zajtrajšok nikdy nezomiera (1997), kde si zahral teroristu Henryho Guptu, v snímke Hriešne noci z toho istého roku, a tiež vo filme Magnólia z roku 1999.

Ricky Jay, vlastným menom Richard Jay Potash, sa narodil v newyorskom Brooklyne, presný dátum a dokonca ani rok jeho narodenia však nie je známy. Jay po celý život odmietal hovoriť o svojom detstve a vie sa iba toľko, že sa narodil medzi rokmi 1946 a 1948. Prvé kúzelnícke vystúpenie mal ako štvorročný, neskôr začal pravidelne vystupovať v komediálnych a nočných kluboch.

Jay zvlášť vynikal v hádzaní kariet, podľa Guinessových svetových rekordov (do roku 2000 známych ako Guinessova kniha rekordov) drží svetový rekord v hode hracou kartou, ktorú sa mu podarilo "vyšmariť" do vzdialenosti 58 metrov rýchlosťou 145 kilometrov za hodinu.


 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jana Hupková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies