Známe osobnosti budú naprieč Slovenskom čítať deťom

NETKY.SK • 5 December 2017, 06:00 • 2 min
Známe osobnosti budú naprieč Slovenskom čítať deťom

SLIAČ - Sliač, Piešťany, Banská Bystrica, Kováčová, Detva a Očová - to sú mestá a obce, v ktorých v najbližších dňoch budú čítať deťom z kníh známe osobnosti kultúrneho a spoločenského života.

slovakia

left justify in out

Podujatie je súčasťou akcie s názvom Celé Slovensko číta deťom, ktoré už niekoľko rokov organizuje združenie s rovnakým názvom.

 

Ako uviedla zakladateľka združenia Viera Kučerová, hrdinom projektu sú deti a rodina, jej atmosféra, rozširovanie a prehlbovanie komunikácie medzi rodičom a dieťaťom prostredníctvom knihy a spoločného čítania, s perspektívou harmonizovania vzťahov a zároveň obohacovania krásou slova, krásou príbehov a krásou vzájomne prežitého. "Čítanie veľkých malým je o budovaní vzájomnej dôvery, o pocite istoty, ochrany, je o pravom zázemí, ktoré každý malý, ale aj veľký človek veľmi potrebuje. Je to ten pocit, ktorý nám nemôže poskytnúť ani televízna ilúzia, ani kontakty cez sociálne siete, ani nadšenie z počítačových hier," zdôraznila.

 

Medzi tých, ktorí budú v týchto dňoch v jednotlivých mestách čítať deťom zo základných škôl, sú napríklad herec Ondřej Daniš, herečka Kristína Farkašová, ale aj viacerí starostovia a primátori jednotlivých obcí a miest.

 

img

 

Herečka Kristína Farkašová

Foto: SITAtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Sidorova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies