Výrobný areál Vihorlat v Sobranciach: Prácu tu nájde 200 ľudí

NETKY.SK • 25 Jún 2024, 12:47 • 2 min
Výrobný areál Vihorlat v Sobranciach: Prácu tu nájde 200 ľudí

SOBRANCE - Výrobný areál Vihorlat v Sobranciach možno opäť ožije. Podľa zámeru predlženého na posúdenie vplyvov na životné prostredia chce do roky nevyužívaných objektov investovať košická spoločnosť ARM servis.

slovakia

left justify in out

Areál by tak mohol znovu slúžiť na strojársku výrobu, konkrétne na produkciu a opracovanie oceľových valcových výrobkov. Celkovú investíciu odhaduje firma na 14 miliónov eur. V areáli by tak mohlo nájsť prácu až 200 ľudí.

"Do výrobných priestorov bude inštalovaná technológia na produkciu kovových puzdier. Výroba prinesie zamestnanosť pre približne 220 vysokokvalifikovaných pracovných miest,“ uvádza sa ďalej vo zverejnenom zámere.

Celková produkčná plocha by mala prekročiť 7 000 metrov štvorcových. S výstavbou by sa mohlo začať ešte koncom tohto roka, začiatok prevádzky odhaduje investor na úvod roka 2027.

Existujúci výrobný areál je umiestnený v priemyselnej zóne mesta Sobrance. Aktuálne je nevyužívaný. Investícia pozostáva z troch projektov, a to prestavba haly, nová hala lakovne a 22kV vedenie a trafostanica.

Do priestorov bude inštalovaná technológia na produkciu puzdier. Prvá fáza predpokladá výrobu troch typov podľa špecifikácie. Kapacita produkcie by mala byť na úrovni 100-tisíc kusov ročne. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: sita.sk, Foto: jochman.sk
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies