Žiadne hranolčeky pre zákazníkov! Ich nedostatok hlásia bývalé reštaurácie McDonald's

NETKY.SK • 17 Júl 2022, 14:00 • 2 min
Žiadne hranolčeky pre zákazníkov! Ich nedostatok hlásia bývalé reštaurácie McDonald's

MOSKVA – Keď sa minulý mesiac v Rusku znovu otvorili bývalé reštaurácie McDonald's pod novým vedením a značkou, vyvolalo to vzrušenie. Ale nástupca amerického reťazca veľmi rýchlo narazil na zásadný problém – nedostatok hranolčekov.

slovakia

left justify in out

McDonald's opustil ruský trh po invázii na Ukrajinu, ktorá priniesla bezprecedentné sankcie Západu proti Moskve. Americký reťazec rýchleho občerstvenia v máji predal všetky reštaurácie, ktoré vlastnil, miestnemu držiteľovi licencie Alexandrovi Govorovi. Ten prostredníctvom svojej firmy GiD LLC v rámci franšízy prevádzkoval dovtedy 25 reštaurácií McDonald's.

 

 

Nový vlastník teraz čelí problémom so zabezpečením dodávok zemiakov. Pripisuje to slabej úrode v Rusku a ťažkostiam s dovozom zo zahraničia v dôsledku prerušenia dodávateľského reťazca. Reštaurácie pod novým názvom Vkusno & točka, čo v preklade znamená Chutne a bodka, sa začali znovu otvárať 12. júna a v ten deň predali takmer 120 000 hamburgerov.

 

img


Ale po tom, ako zákazníci minulý týždeň začali zverejňovať obrázky jedálneho lístka bez hranolčekov, sieť reštaurácií Vkusno & točka oznámila, že budú chýbať v ponuke až do jesene. Vedenie spoločnosti uviedlo, že aktuálne je „nemožné dovážať z trhov, ktoré by sa mohli stať dočasnými dodávateľmi zemiakov. Zemiaky sa do ponuky reťazca vrátia v plnom rozsahu začiatkom budúceho zberu úrody na jeseň 2022,“ uvádza sa vo vyhlásení.

 

 

Nedostatok zemiakov poukazuje na ťažkosti, ktorým čelia ruské firmy, keďže sankcie a prerušenie dodávateľského reťazca komplikujú dovoz tovarov do Ruska. Generálny riaditeľ spoločnosti Vkusno & točka Oleg Paroev minulý mesiac priznal, že „značné percento“ ingrediencií pochádza zo zahraničia. Napriek problémom v sieti ruské ministerstvo poľnohospodárstva minulý týždeň informovalo, že tohoročná úroda zemiakov bude väčšia ako vlani a že trh je „plne zásobený zemiakmi vrátane spracovaných zemiakov“.

 

Možno vás zaujme: The New York Times upozorňuje na problémy s bezdomovcamitwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies