Žiaci budú mať na školách viac hodín telesnej výchovy

NETKY.SK • 17 Máj 2023, 13:15 • 2 min
Žiaci budú mať na školách viac hodín telesnej výchovy

BRATISLAVA - Novela školského zákona, ktorej spoluautorom je poslanec Igor Kašper (SME RODINA) bola na aktuálnej schôdzi parlamentu schválená.

slovakia

left justify in out

Novela školského zákona, ktorá žiakom základných a stredných škôl zaručí tri vyučovacie hodiny telesnej a športovej výchovy týždenne si získala v parlamente podporu 112 zo 145 prítomných poslancov. "Nechceme, aby deti trávili čas na počítačoch, tabletoch a smartfónoch, ale chceme aby si utužovali nielen telesné, ale aj psychické zdravie. Telesná výchova v školách a šport sú jedným z najdôležitejších nástrojov sociálnej integrácie a preto je nevyhnutné, aby sme ako štát v tomto deti podporovali,“ povedal  poslanec za hnutie Sme rodina Igor Kašper.

 

Okrem navýšenia počtu hodín telesnej a športovej výchovy sa má v rámci tejto novely zabezpečiť odborná príprava v oblasti rodovej rovnosti a zároveň zvýšiť význam postavenia predmetu telesnej výchovy ako i jej učiteľov. "Toto je najjednoduchší  a najrýchlejší spôsob ako zvýšiť pohyb našich detí na školách. Bolo dokonca aj vo viacerých prieskumoch dokázané, že deti na školách s vyšším počtom hodín telesnej a športovej výchovy dosahovali lepšie výsledky vo vzdelávaní. A preto pevne verím, že týmto nekončíme a rovnako ako sa zaviazala aj Vláda SR postupne sa dopracujeme k tomu, že žiaci na školách budú mať aspoň jednu hodinu pohybu denne,“ informoval poslanec NR SR Igor Kašper.

 

Predmetná novela dokonca nebude mať žiadny vplyv na štátny rozpočet a jej účinnosť je navrhnutá už od 1.septembra 2023. "Tento návrh nestojí štát ani jedno jediné euro a zároveň žiaci o žiadnu inú hodinu neprídu, keďže to pôjde z disponibilných hodín. Preto som rád, že tento návrh si získal podporu naprieč celým politickým spektrom a že deti sa opäť začnú viac hýbať, pretože netreba hľadať spôsoby ako sa niečo nedá, ale ako to urobíme,“ dodal na záver poslanec za hnutie Sme rodina Igor Kašper.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies