Žena, ktorá zavraždila svojich 5 detí, dostala zaslúžený trest

NETKY.SK • 4 November 2021, 15:50 • 2 min
Žena, ktorá zavraždila svojich 5 detí, dostala zaslúžený trest

BERLÍN - Súd v nemeckom meste Wuppertal vymeral doživotný trest 28-ročnej žene za vraždu jej piatich detí. Prokuratúra jej konanie označila za obzvlášť zlomyseľné, informovala

slovakia

left justify in out

Ženu, identifikovanú ako Christiane K., uznali vinnou z utopenia alebo udusenia jej detí vo vani v septembri 2020.

 

img

 

Telá troch dievčat vo veku jeden, dva a tri roky a ich dvoch bratov vo veku šesť a osem rokov našli v byte v meste Solingen v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko na západe krajiny. Usmrtené deti boli vo svojich posteliach zabalené v uterákoch.

 

img

 

Žena sa potom na železničnej stanici v krajinskej metropole Düsseldorf sama pokúsila o samovraždu skokom pod vlak. Utrpela zranenia, nebola však v ohrození života. Jej šieste dieťa, chlapec, ktorý mal v tom čase 11 rokov, bol vtedy v škole.

 

Prokuratúra tvrdila, že matka pred zabitím primiešala deťom upokojujúce lieky do nápojov. Za tento skutok pre ňu obžaloba žiadala doživotie, keďže podľa nej Christiane K. využila nevinnosť a bezbrannosť svojich detí. Sudcovia vylúčili možné predčasné prepustenie na slobodu po 15 rokoch.

 

Možno vás zaujme: Tragédia na koncerte. Dôchodca skočil do davu a zabil dvoch ľudí

 

Prokuratúra uviedla, že Christiane K. konala v hneve po tom, čo videla fotografiu svojho manžela – s ktorým už nežila – s novou priateľkou. Podľa prokuratúry mu napísala, že už svoje deti nikdy neuvidí.

 

Christiane K. vyhlásila, že je nevinná. Tvrdila, že do bytu vošiel maskovaný muž a zabil jej deti. Vyšetrovatelia však nenašli žiadne dôkazy, ktoré by jej tvrdenia podporili a sudcovia zamietli žiadosť obhajoby o oslobodenie obžalovanej.

 

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies