Zelenskyj vyzval celý svet, aby sa spojil a okamžite reagoval

NETKY.SK • 12 August 2022, 08:30 • 2 min
Zelenskyj vyzval celý svet, aby sa spojil a okamžite reagoval

KYJEV – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo štvrtok vyzval medzinárodné spoločenstvo, aby „okamžite reagovalo“ a prinútilo ruské ozbrojené sily opustiť komplex okupovanej Záporožskej jadrovej elektrárne.

slovakia

left justify in out

TASR informuje podľa správy agentúry AFP. „Celý svet musí okamžite reagovať, aby vyhnal okupantov zo Záporožia. Iba úplné stiahnutie Rusov... by zaručilo jadrovú bezpečnosť pre celú Európu,“ povedal Zelenskyj vo svojom pravidelnom videopríhovore. Zároveň odsúdil Rusko za „jadrové vydieranie“.
      

Záporožská atómová elektráreň je najväčšou elektrárňou svojho druhu v Európe. Ruské invázne sily ju obsadili ešte v marci. Moskva a Kyjev sa navzájom obviňujú z ostreľovania tejto elektrárne, ktoré v uplynulých dňoch poškodilo niektoré jej objekty a musel byť vypnutý jeden z reaktorov. Mieru zavinenia jednej alebo druhej strany sa doteraz nepodarilo nezávisle overiť, pripomína APF.

 

      

Ukrajinská štátna jadrová spoločnosť Enerhoatom vo štvrtok uviedla, že pri ruskom ostreľovaní tohto zariadenia v ukrajinskom meste Enerhodar bolo poškodených niekoľko senzorov radiácie.
      

Riaditeľ Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) Rafael Grossi vo štvrtok na mimoriadnom zasadnutí Bezpečnostnej rady (BR) OSN povedal, že boje vyvolali v Záporoží „vážnu krízu“. Zároveň požiadal o medzinárodný prístup k ostreľovanej elektrárni. 

 

Možno vás zaujme:  Zelenskyj nechce hovoriť o vojenských taktikáchtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies