Zdravotný stav hospitalizovaného Georgea H. W. Busha sa zlepšuje

NETKY.SK • 26 Apríl 2018, 06:46 • 2 min
Zdravotný stav hospitalizovaného Georgea H. W. Busha sa zlepšuje

HOUSTON - Zdravotný stav bývalého amerického prezidenta Georgea H. W. Busha, ktorého v nedeľu hospitalizovali pre infekciu v nemocnici v Houstone, sa zlepšuje.

slovakia

left justify in out

Exprezidenta premiestnili z oddelenia intenzívnej starostlivosti na bežnú nemocničnú izbu, informoval v stredu Jim McGrath, hovorca rodiny Bushovcov.

 

George Bush starší (93) by mal podľa jeho slov pravdepodobne stráviť v Houstonskej metodistickej nemocnici "ešte zopár dní". Amerického exprezidenta hospitalizovali pre infekciu, ktorá sa mu rozšírila do krvného obehu. "Je čulý, komunikuje s personálom nemocnice, rodinou a priateľmi a jeho lekári sú veľmi spokojní s tým, ako sa mu darí," uviedol McGrath vo vyhlásení.

 

Bush starší je podľa McGratha vďačný za všetky modlitby i priania skorého uzdravenia. Hovorca zároveň dodal, že exprezidenta momentálne viac než jeho zdravotný stav zaujímajú výsledky bejzbalu.

 

Busha hospitalizovali v nedeľu, len deň po pohrebe jeho manželky Barbary, s ktorou bol ženatý 73 rokov. Barbara Bushová trpela viacerými vážnymi ochoreniami a zomrela 17. apríla vo veku 92 rokov vo svojom dome v Houstone po tom, ako odmietla ďalšiu liečbu.

 

George Bush starší trpí formou Parkinsonovej choroby, v dôsledku ktorej sa pohybuje pomocou invalidného vozíka či motorizovanej kolobežky. V ostaných rokoch ho viackrát hospitalizovali pre problémy s dýchaním. Vlani v apríli strávil v Houstonskej metodistickej nemocnici dva týždne, pričom sa liečil z mierneho zápalu pľúc a chronickej bronchitídy. V rovnakej nemocnici ho pre zápal pľúc ošetrovali už aj vlani v januári.

 

George H. W. Bush bol šéfom Bieleho domu v rokoch 1989-1993. V súčasnosti je najstarším žijúcim bývalým prezidentom USA. Je tiež zároveň otcom neskoršieho amerického prezidenta Georgea W. Busha (2001-2009).

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies