Zdravotníctvo dostane z eurofondov ďalšu finančnú injekciu vo výške 28 miliónov eur

NETKY.SK • 14 Jún 2021, 11:26 • 2 min
Zdravotníctvo dostane z eurofondov ďalšu finančnú injekciu vo výške 28 miliónov eur

BRATISLAVA - Ministerka investícií Veronika Remišová schválila presun 28 miliónov eur z eurofondov na pomoc zdravotníctvu v boji s COVID-19.

slovakia

left justify in out

Z Integrovaného regionálneho operačného programu, ktorý riadi Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky, pôjdu financie do zdravotníctva v rámci dvoch nových výziev. Z balíka je 23 miliónov eur určených pre ambulancie záchrannej zdravotnej služby a zvyšných 5 miliónov na zdravotné vybavenie, ochranné pomôcky či vytváranie mobilných odberových miest.

 

img

 

Zámer 23-miliónovej výzvy
Zámerom 23-miliónovej výzvy pre ambulancie záchrannej služby je zamedziť šíreniu ochorenia pri prevoze pacientov s ochorením COVID-19. Žiadatelia sa môžu uchádzať o financie na nákup špeciálnych vozidiel s vlastnou riadenou ventiláciou, ďalšieho prístrojového vybavenia sanitiek a tiež na nákup ochranných pomôcok pre pracovníkov.

 

Pre poskytovateľov zdravotnej starostlivosti je určená druhá výzva vo výške 5 miliónov eur. Prostriedky sú určené najmä na preplatenie výdavkov na zdravotnícke vybavenie potrebné v boji proti pandémii, na vytváranie mobilných odberných miest a ochranné pomôcky pre zdravotníkov. Výzvy sú určené pre žiadateľov z celého Slovenska.

 

img

„Vďaka tejto pomoci sa nemocnice a zdravotnícke zariadenia nielen, že lepšie vyrovnajú s následkami doterajšieho priebehu pandémie, ale vďaka modernizácii vybavenia a nákupu špeciálnych ochranných pomôcok budeme viac pripravení aj na prípadnú tretiu vlnu. Hoci pandémia v uplynulých týždňoch výrazne ustúpila, ešte ani zďaleka nemáme vyhraté a musíme byť pripravení na všetky možné scenáre, a to nielen v oblasti zdravotníctva,“ uviedla Veronika Remišová.

 

Prečítajte si: Zvolanie snemu Za ľudí by poškodilo stranu, hovorí Remišová. Obáva sa odchodu straníckych kolegov

 

Špeciálna pomoc pre zdravotníctvo je možná vďaka presunu eurofondov, ktorý zaistila vicepremiérka ešte v apríli 2020. Konkrétne sa tak na opatrenia pre rezort zdravotníctva podarilo získať navyše 117 miliónov eur z regionálneho programu IROP.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies