Medzinárodný úspech lekárov Neurochirurgickej kliniky v Nemocnici Ružinov

NETKY.SK • 4 Február 2023, 12:50 • 2 min
Medzinárodný úspech lekárov Neurochirurgickej kliniky v Nemocnici Ružinov

BRATISLAVA – Lekári Neurochirurgickej kliniky v Nemocnici Ružinov (Univerzitná nemocnica Bratislava) dosiahli medzinárodný úspech a ružinovská neurochirurgia exportuje vlastnú operačnú metódu už aj do zahraničia. Lekári z Neurochirurgickej kliniky SZU, UNB v Nemocnici Ružinov prezentovali vlastnú operačnú metódu driekovej chrbtice na medzinárodných kongresoch a techniku operácie boli predviesť kolegom aj na prestížnej klinike v Nemecku, uviedla v tlačovej správe hovorkyňa UMB Eva Kliská.

slovakia

left justify in out

V radoch lekárov Neurochirurgickej kliniky, ktorí okrem toho, že patria medzi najvyhľadávanejších chirurgov vo svojom odbore, dokážu skrátiť čas rekonvalescencie po operačných zákrokoch a prinášajú tak pre pacienta benefity v podobe väčšieho komfortu po operácii. „Niet pochýb o tom, že naši lekári svojimi schopnosťami dosahujú celosvetovú úroveň a pomáhajú tak nielen našim pacientom, ale aj pacientom z celého sveta. Ďakujem im za ich aktívny prístup a skvelú prezentáciu našej nemocnice v celosvetovom meradle,“ povedal riaditeľ Univerzitnej nemocnice Bratislava Alexander Mayer.

 

Nová operačná metóda kombinuje výhody mikrochirurgie, intraoperačného 3D zobrazovania, neuronavigácie a perkutánnej techniky pri dekompresívno-stabilizačných operáciách na driekovej chrbtici. „Vďaka zásadnej modifikácii metódy známej ako MIDLIF (midline lumbar interbody fusion) je možné zákrok realizovať v menej invazívnej forme. To má za následok skoršiu mobilizáciu pacienta po operácii, menšia rana sa lepšie hojí, menej bolí a pacient má aj po operácii, kde je potrebné implantovať stabilizačnú montáž so skrutkami, šancu ísť už na tretí, alebo štvrtý deň domov,“ prezradil o svojej vlastnej inovácii neurochirurg doktor Benedikt Trnovec, ktorý spolu s mladým lekárom Petrom Hudákom prezentovali operačnú techniku na globálnych spinálnych kongresoch v Paríži, Las Vegas a európskom neurochirurgickom kongrese v Belehrade. „Na týchto podujatiach sme stretli aj mojich bývalých kolegov z Nemecka, ktorých táto metóda zaujala. Pozvali nás ju teda predviesť na Univerzitnú kliniku v Augsburgu,“ prezradil Trnovec, ktorý spoločne s Hudákom prezentovali koncom vlaňajšieho roka svoj inovatívny prístup a realizovali ním operáciu priamo na Klinike v Nemecku.

 

„Vďaka tímu našej kliniky a kvalitnému technickému vybaveniu nielenže držíme krok v svetových trendoch smerujúcich k miniinvazívnym prístupom, ale ich svojou malou mierou aj spoluvytvárame. Na pracovisku sa dnes už rutinne vykonávajú nielen mikrochirurgické, ale i endoskopické operácie chrbtice,“ dodal prednosta Neurochirurgickej kliniky SZU a UNB Ružinov Milan Liška. Pracovisko neurochirurgie v Ružinove patrí po troch rokoch existencie svojím spektrom a počtom zákrokov k vedúcim pracoviskám na Slovensku.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miroslav Rimaszombati
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies