Zamestnávatelia po urgenciách Sociálnej poisťovni za júl uhradili vyše 10 mil. eur

NETKY.SK • 14 Október 2018, 09:26 • 2 min
Zamestnávatelia po urgenciách Sociálnej poisťovni za júl uhradili vyše 10 mil. eur

BRATISLAVA - Sociálna poisťovňa v auguste a septembri tohto roka odoslala zamestnávateľom upozornenia na aktuálny nedoplatok poistného za júl. Spolu odoslala 41 847 esemesiek a e-mailov pre 28 824 zamestnávateľov.

slovakia

left justify in out

Správy upozorňovali zamestnávateľov na dlžné poistné v celkovej výške takmer 35,5 mil. eur. Zamestnávatelia v reakcii na tieto upozornenia doplatili nedoplatky v sume vyše 10,1 mil. eur.

 

"Je to rekordný objem uhradených nedoplatkov od februára 2016, odkedy Sociálna poisťovňa začala zamestnávateľom takto pripomínať nedoplatky," uviedol hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder. Podľa neho ide o 28,50-percentnú úspešnosť z celkovej upozorňovanej sumy.

Správy o aktuálnom nedoplatku sú ústretovou službou Sociálnej poisťovne. Odvádzatelia poistného, zamestnávatelia a SZČO, ktorí majú nahlásené aktuálne kontakty, sa tak rýchlo dozvedia o nedoplatku.

 

"Ak dlh čo najskôr vyrovnajú, vyhnú sa narastaniu penále za každý deň meškania platby a problémom s neskorším vymáhaním dlhu," uzavrel Višváder.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jana Hupková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies