Podľa Matoviča sa Slovensko môže stať výkladnou skriňou prorodinnej politiky

NETKY.SK • 25 Máj 2022, 17:52 • 2 min
Podľa Matoviča sa Slovensko môže stať výkladnou skriňou prorodinnej politiky

BRATISLAVA - Slovensko sa môže stať výkladnou skriňou prorodinnej politiky v EÚ. Uviedol to na brífingu predseda OĽANO a minister financií SR Igor Matovič, za účasti predsedu poslaneckého klubu OĽANO Michala Šipoša a ďalších poslancov hnutia, v súvislosti s tzv. protiinflačným a prorodinným balíčkom, ktorý v utorok (24. 5.) schválila Národná rada (NR) SR.

slovakia

left justify in out

„Pomoc je schválená. Pevne verím, že jej už nikto cestu nazahatá," priblížil Matovič. Pomoc pre rodiny je podľa jeho slov  „dramatická".

Ide podľa neho o „extrémne zvýšenú pomoc rodinám". „Z lúzra Európy, čo boli slovenské rodiny doteraz, po tom, ako (Robert) Fico (Smer-SD) s (Petrom) Pellegrinim (Hlas-SD) 12 rokov budovali akože sociálny štát, po tejto mimoriadnej intervencii môže byť Slovensko výkladnou skriňou prorodinnej politiky. Som vďačný každému, kto tomu pomohol," povedal.

 

img

 

Podľa Matoviča nie je pravdou, že vláda sa nestará o seniorov. "Tento rok sme seniorom adresovali už tri mimoriadne pomoci," uviedol minister. Bola to podľa neho jednorazová pomoc seniorom bez príjmu, predčasné vyplatenie 13. dôchodku, ako aj peniaze vyplatené cez tzv. očkovací bonus. Najviac ohrozenou skupinou však podľa jeho slov sú rodiny s deťmi, takže najsilnejšia pomoc pôjde tejto skupine.

 

img

 

„Ako najreformnejšie hnutie v tejto vláde, na rozdiel od iných strán, nechápeme vládny mandát ako údržbu, ale ako príležitosť na prijímanie radikálnych systémových zlepšení v prospech rodín," doplnil Šípoš.

 

img

 

Predseda Výboru NR SR pre hospodárstvo Peter Kremský (OĽANO) je podľa svojich slov rád, že Slovensko schválením prorodinného balíčka aspoň dobieha okolité krajiny v oblasti prorodinnej politiky. „Pomôže všetkým, ale najmä rodiny s nižšími príjmami pocítia (schválenú prorodinnú) pomoc výrazne viac," dodal Kremský.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Nikoleta Preložníková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies