Začala sa tretia fáza testovania ďalšej vakcíny proti koronavírusu

NETKY.SK • 19 August 2020, 08:23 • 2 min
Začala sa tretia fáza testovania ďalšej vakcíny proti koronavírusu

RIO DE JANEIRO - Brazílske zdravotnícke regulačné úrady v utorok oznámili, že schválili začiatok záverečnej fázy klinického testovania vakcíny vyvinutej firmou Johnson & Johnson, Ide o štvrtú vakcínu, ktorej testovanie v Brazílii povolili, uviedla agentúra AFP.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Spoločnosť Janssen Pharmaceutica, ktorá patrí do skupiny Johnson & Johnson, bude vakcínu testovať na vzorke 7000 dobrovoľníkov v siedmich brazílskych štátoch.

 

Táto fáza testov je posledným krokom predtým, ako regulačné úrady vakcínu definitívne schvália.

 

Brazília je v súvislosti s koronavírusom SARS-CoV-2 jednou z najviac postihnutých krajín na svete. Vírusom sa tam nakazilo takmer 3,5 milióna ľudí a 110.000 zomrelo na komplikácie spojené s ochorením COVID-19.

 

 

V Brazílii už povolili tretiu fázu testovania ďalších troch vakcín. Ide o vakcínu, ktorú vyvíja spoločnosť AstraZeneca spolu s Oxfordskou univerzitou, vakcínu čínskej spoločnosti Sinovac Biotech a americkej spoločnosti Pfizer vyvíjanú v spolupráci s nemeckou spoločnosťou BioNTech.

 

Ochranné pomôcky môžete objednávať na: shop.netky.sk  Na sklade sú jednorázové ochranné rúška, textilné ochranné rúška a dezinfekčné gély.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies