Výstrahu pred dažďom zvýšil v siedmich okresoch Banskobystrického kraja

NETKY.SK • 28 Október 2018, 17:43 • 2 min
Výstrahu pred dažďom zvýšil v siedmich okresoch Banskobystrického kraja

BRATISLAVA - V siedmich okresoch Banskobystrického kraja treba počítať s intenzívnejšími prehánkami. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pre ne výstrahu druhého stupňa.

slovakia

left justify in out

Tá sa týka okresov Banská Bystrica, Brezno, Zvolen, Detva, Poltár, Rimavská Sobota a Revúca. Podľa meteorológov by na tomto území mohlo spadnúť 50 - 65 mm zrážok.

 

"Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerné a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká. Predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity," uvádza SHMÚ na svojej webovej stránke.

 

Pre niektoré okresy Trenčianskeho, Žilinského, Prešovského a Košického kraja platí naďalej výstraha prvého stupňa pred dažďom. Spadnúť by mohlo 35 až 50 mm zrážok. Obe výstrahy platia do pondelka (29.10.) do 7.00 h.

 

Do nedeľnej noci platí naďalej výstraha pred silným vetrom vo vyšších polohách nad pásmom lesa. Ten môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 110 - 135 km/h. Týka sa to prevažne niektorých oblastí Banskobystrického, Žilinského a Prešovského kraja.

 

SHMÚ zároveň vydal hydrologické výstrahy prvého stupňa pre povodie Dolného a Horného Hrona, Ipľa a Slanej.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies