Vysokoškoláci si môžu výhodne požičať len s trojpercentným úrokom

NETKY.SK • 23 August 2010, 13:04 • 2 min
Vysokoškoláci si môžu výhodne požičať len s trojpercentným úrokom

Vysokoškoláci si môžu výhodne požičať len s trojpercentným úrokom

slovakia

left justify in out

img

Vysokoškoláci si počas štúdia môžu finančne prilepšiť výhodnými pôžičkami zo Študentského pôžičkového fondu (ŠPF), ktoré splatia po štúdiu len s trojpercentným úrokom. Šanca, že študent pôžičku získa, je podľa šéfa ŠPF Ľubomíra Zburína vysoká, na tento akademický rok je v balíku päť miliónov eur.
"O pôžičku môže požiadať študent študujúci na slovenskej VŠ, alebo zahraničných VŠ, poprípade v zahraničí. Takisto aj študent so štatútom zahraničného Slováka, ktorý študuje na slovenských VŠ, nezáleží na tom, či je denným alebo externým študentom. Najvyššia možná pôžička je 1327,67 eura," povedal Zburín.
Študent si môže pýtať peniaze na školné, v tomto prípade dostane až dvojnásobok pôžičkovej sumy. "Túto pôžičku ale bude musieť zdokladovať," upozornil Zburín.
Doba splatnosti pôžičky predstavuje 10 rokov. Existuje však možnosť predčasného splatenia pred stanovenou lehotou. Splácať požičané peniaze začne študent po ukončení (prvého, pozn. TASR) vysokoškolského štúdia.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies